Zamknij
REKLAMA

Łatwa zdobycz pary złodziei z powiatu kutnowskiego

10:32, 30.09.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Do 5 lat pozbawienia wolności grozić może parze podejrzanej o kradzież samochodu. Mieszkańcy powiatu kutnowskiego wykorzystali fakt, że kierujący zostawił otwarty samochód z kluczykami w środku. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty, a skradzione auto wróciło do właściciela.

28 września policjanci z kutnowskiej komendy zostali poinformowani o kradzieży samochodu, którym pracownicy jednego z gospodarstw na terenie gminy Krzyżanów pojechali na pole do pracy. Z ustaleń policjantów wynikało, że pojazd nie został zamknięty, a kluczyki zostały w stacyjce. Fakt ten wykorzystała para mieszkańców Kutna, którzy pojawili się w tej okolicy własnym samochodem. Mężczyzna wsiadł do vw pasata i nim odjechał, a kobieta pojechała za nim.

- Sprawą wykrycia sprawcy i odzyskania skradzionego pojazdu natychmiast zajęli  się kryminalni z kutnowskiej komendy. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego bardzo szybko wytypowali sprawców tej kradzieży. Już następnego dnia zatrzymali mężczyznę w wieku 24 lat oraz 25-letnią kobietę, którzy mieli związek z tym przestępstwem. Policjanci ustalili również, gdzie pozostawili skradziony samochód. Auto było zaparkowane na parkingu w jednej z miejscowości na terenie gminy Krzyżanów ze zmienionymi już tablicami rejestracyjnymi na niemieckie. Z przedniej szyby została również usunięta naklejka kontrolna. Munudrowi po numerach VIN potwierdzili, że jest to skradziony  pojazd. 29 września złodziejska para usłyszała zarzut kradzieży pojazdu. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem- mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno. - Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna znany jest kutnowskim policjantom. 29 września usłyszał również kilka zarzutów za popełnione we wrześniu bieżącego roku wykroczenia, między innymi kradzieże paliwa na stacjach benzynowych. 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%