Zamknij
REKLAMA

Wiele zarzutów dla kierowcy opla tigry

18:57, 20.09.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

30- letni kierujący oplem tigra wymusił pierwszeństwo, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został obezwładniony. Jak się okazało mężczyzna miał wiele na sumieniu. Kierował pod wpływem alkoholu i posiadał narkotyki. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z kutnowskiej drogówki patrolując ulice miasta na motocyklach podjęli pościg za mężczyzną kierującym oplem tigra, który nie ustąpił im pierwszeństwa przejazdu i zmusił do gwałtownego hamowania. Kierowca uciekał osiedlowymi uliczkami nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe.

W pewnym momencie zatrzymał pojazd na jednym z parkingów i zaczął dalej uciekać pieszo. Jeden z policjantów ruszył za nim w pościg motocyklem cały czas dając wyraźne sygnały do zatrzymania się. Drugi z policjantów także na motocyklu chcąc odciąć drogę ucieczki pojechał z drugiej strony. W trakcie pościgu pirat drogowy  odrzucił torebkę zapiętą na pasie. 

30-letni mieszkaniec Kutna został zatrzymany. W wyrzuconej przez mężczyznę torbie znajdowały się dilerki z białymi kryształkami. Wstępne badanie nie wskazało, że są to narkotyki ale substancje te zostaną wysłane do laboratorium celem wykonania szczegółowych analiz. Dało to podstawę do przeszukania mieszkania podejrzewanego, gdzie jak wynika z podstawowych  testów  ujawniona została amfetamina i marihuana. Mężczyzna został również przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał ponad  promil. 30-latek usłyszał już zarzuty. Teraz oprócz konsekwencji za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Sprawca nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

mitramitra

1 2

UPARLI SIĘ ABY TŁAMSIĆ PRZEDSIĘBIORCZOCZYCH - to wszak tylko w ramach kaczego ładu + 22:00, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

T.r.w.T.r.w.

4 0

Brawa dla kowboi na motocyklach !!! Szkoda, że po...bane prawo zabrania takim gnojom
wpier...oliić na m/cu !!! 22:49, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%