Zamknij
REKLAMA

Pieski skradły serca kutnowskich policjantów

13:47, 14.09.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Porzucone pieski przy ul. Objazdowej w Kutnie błąkały się tuż przy ulicy. Zainterweniował mężczyzna i powiadomił policjantów. Mundurowi nie tylko zaopiekowali się pieskami i nakarmili je, ale też od razu znaleźli dla nich nowe domy. Kutnowska policja wyjaśnia sprawę. Za porzucenie psa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się 13 września tego roku około godziny 9:00. Do dyżurnego kutnowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że przy ul. Objazdowej w Kutnie biegają trzy szczeniaki. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić tę informację. Funkcjonariusze zastali trzy malutkie pieski biegające przy drodze i osobę zgłaszającą. Nieopodal w krzakach znajdowało się również kartonowe pudełko wyścielone materiałem. Pomimo próby ustalenia okoliczności porzucenia psiaków, funkcjonariuszom tego dnia nie udało się dotrzeć do nieodpowiedzialnego właściciela zwierząt.

Porzucenie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3. Kutnowscy policjanci będą wyjaśniać teraz wszystkie okoliczności w jakich doszło do porzucenia tych szczeniąt, a sprawca musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. 

Mundurowi obecni na interwencji nie mogli przejść obojętnie wobec bezbronnych zwierzaków. Pieski skradły serca kutnowskich policjantów i jeszcze tego samego dnia dwa z nich trafiły do domów policjanta i policjantki, którzy byli na interwencji. Trzecim szczeniakiem zaopiekował się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie mł.insp. Paweł Ciechanowski.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MuniekMuniek

8 0

Swój swego nie zostawi w potrzebie - brawo 14:13, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkankamieszkanka

1 1

Ja jestem rozczarowana wczorajszą interwencją patrolu policyjnego. Zero profesjonalizmu. 20:51, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%