Zamknij
REKLAMA

Kierowała pod wpływem amfetaminy

08:41, 07.07.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali kierującą, która przekroczyła prędkość. Okazało się, że kobieta była poszukiwana, posiadała przy sobie narkotyki i jak wstępne badanie wskazało również prowadziła samochód pod ich wpływem. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie środków odurzających i psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem grozi do 2 lat za kratami.

4 lipca policjanci z ruchu drogowego kutnowskiej komendy w miejscowości Bardzinek kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. Około godziny 17.00 zatrzymali do kontroli kierowcę seata leona, który przekroczył prędkość. Za kierownicą siedziała 23-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ciechanowskiego.

Kierująca podczas kontroli zachowywała się nienaturalnie - widać było jej znaczne podenerwowanie. Funkcjonariusze sprawdzili jej dokumenty w policyjnym systemie. Jak się okazało kobieta jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo jej zachowanie wskazywało, że kierująca może znajdować się pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych. W związku z tym mundurowi poddali 23-latkę testowi narkotykowemu.

W wyniku przeprowadzonego wstępnego badania okazało się, iż kobieta znajduje się pod wpływem amfetaminy.  Została pobrana od niej krew aby potwierdzić tę informację. Policjanci przeszukali jej odzież i samochód, gdzie odnaleźli biały i kremowy proszek oraz susz roślinny. Badanie narkotestem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to amfetamina, ekstasy oraz marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 12 gramów substancji zabronionych.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. 5 lipca usłyszała zarzut posiadania środków odurzających i psychotropowych za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że kobieta kierowała pod wpływem amfetaminy będzie odpowiadać także za to przestępstwo. Grozi za nie do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj! Każdy, kto wsiada za kierownicę pojazdu znajdując się w stanie po użyciu alkoholu bądź narkotyków stanowi bardzo poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WzkWzk

4 0

Chciała być taka Tarantino... 09:07, 07.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bez ulgibez ulgi

3 1

Za wsiaż i do *%#)!& , zakaz prowadzenia pojazdów dożywotnio. 12:35, 07.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tiger Tiger

3 1

Za wsiaż i do pudła,zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dożywotnio. 04:56, 08.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%