Zamknij
REKLAMA

Żychlin: Cztery osoby pogryzione na cmentarzu

14:07, 07.06.2021 | Aleksandra Zielińska
Skomentuj Obraz Patricia Alexandre z Pixabay
REKLAMA

Dziś do południa w Żychlinie na cmentarzu parafialnym zostały pogryzione cztery osoby. Jedna z nich przebywa w szpitalu. 

Dwa psy prawdopodobnie uciekły właścicielowi i zaatakowały cztery osoby na cmentarzu.. Jedna osoba w wyniku pogryzienia trafiła do szpitala. Pozostałe trzy zostały zabezpieczone i opatrzone przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz OSP Żychlin. Ich zdrowiu nic nie zagraża. 

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Wobec właściciela najprawdopodobniej zostaną wyciągnięte prawne konsekwencje. Psy są zabezpieczone przez właściciela. 

- Dostaliśmy zgłoszenie około godz. 11.00 że na terenie cmentarza znajdują się dwa agresywne psy, i że przez nie zostały pogryzione osoby postronne. Na miejsce została wysłana policja, która poprosiła nas o zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Podjechaliśmy na cmentarz, naszym zadaniem było niewpuszczanie nikogo na cmentarz i ogłoszenie przez megafon aby osoby znajdujące się już na nim, przemieściły się na jego koniec. W pierwszej bowiem części biegały psy - mówi zastępca naczelnika, dowódca plutonu Daniel Bieńkowski, kierujący dzisiejszą akcją z OSP Żychlin. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że osoby są już pogryzione przez psy i udzielaliśmy pierwszej pomocy, poprzez założenie opatrunków na rany. Były poszkodowane cztery osoby, trzy kobiety i jeden mężczyzna. Jedna kobieta odmówiła pomocy pogotowia, bo nie była zbyt pogryziona. Trzy osoby wymagały ingerencji medycznej. Dwie kobiety zostały opatrzone na miejscu, a 84-letnie mężczyzna został zabrany do kutnowskiego szpitala.  Te psy należały do właściciela, który mieszka przy cmentarzu. Po półtorej godzinie naszej akcji zjawił się właściciel czworonogów.  

Jak mówi szef akcji z OSP Żychlin psy były agresywne, szczekały na policję. Powaliły starszego mężczyznę i kręciły się wokół niego. Funkcjonariuszem musieli odstraszyć je gazem. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Ciemność widzę Ciemność widzę

5 4

Hieny cmentarne w natarciu 18:15, 07.06.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

O co chodzi ?O co chodzi ?

6 3

Dlaczego hieny cmentarne, kto jest autorem tak beznadziejnego komentarza ? Poważna sprawa, niby prawo się zmieniło a właściciele psów bez kagańców bez smyczy nadal bezkarni. Jak zwrócisz uwagę to jeszcze zbulwersowani, jak możesz, przecież ich pies taki łagodny. A potem tragedie, wyobraźcie sobie gdyby ten starszy pan był sam na cmentarzu lub z małym dzieckiem. 20:08, 07.06.2021


Do łoco chodziDo łoco chodzi

4 0

Sarkazm to użycie słów zwykle używanych do wyśmiewania lub zirytowania kogoś lub do celów humorystycznych. Sarkazm może wykorzystywać ambiwalencję, chociaż niekoniecznie jest to ironiczne. 20:43, 08.06.2021


MaroMaro

2 0

Czytaj ze zrozumieniem psy uciekły z posesji więc o jakiej smyczy i kagańcu piszesz.
Każdy właściciel odpowiada za zwierzę A nie kaganiec i smycz. 10:32, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%