Zamknij
REKLAMA

Na rowery! Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze

08:55, 01.04.2021 | KPP Kutno
Skomentuj Obraz Pexels z Pixabay
REKLAMA

Wczoraj do kutnowskiej Policji już wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ulicy 1-go Maja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem peugeot, 44-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście. Mężczyzna poruszający się jednośladem został zabrany do szpitala na badania. Drodzy użytkownicy dwóch i czterech kółek, przygotowując się do jazdy samochodem, motocyklem czy rowerem - zawsze bądźmy trzeźwi!

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie, fani dwóch kołek już planują trasy na swoich jednośladach. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz innych użytkowników dróg.

Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, obciążone jest balastem przepisów, do których rowerzyści oraz motocykliści powinni się stosować.

- Apelujemy do kierujących jednośladami, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii - mówi nadkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.-  Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu pojazdu i posiadaniu podczas jazdy elementów odblaskowych, co znacznie poprawia bezpieczeństwo na drodze. Z kolei kierującym samochodami przypominamy, aby  w okresie wiosnenno - letnim zwracali szczególną uwagę na motocyklistów oraz rowerzystów, którzy pojawią się w większej liczbie na drogach już w najbliższych dniach.

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%