Zamknij
REKLAMA

Czujny właściciel kantoru udaremnił oszustwo

05:36, 20.02.2021 | KPP Kutno
Skomentuj Obraz moerschy z Pixabay
REKLAMA

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie dokonania oszustwa na tzw."przewałkę" został zatrzymany dzięki czujności właściciela kantoru. 50-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 15 lutego do jednego z kantoru w Kutnie wszedł mężczyzna, który chciał wymienić pewną sumę euro na polskie złotówki. Właściciel kantoru przeliczył gotówkę i przygotował plik złotówek do wymiany, które podzielił na dwie części. Przekazał mężczyźnie pierwszą partię pieniędzy celem przeliczenia, szykując w międzyczasie kolejny plik do wymiany.

Mężczyzna odebrał od kasjera część pieniędzy i jedną ręką ze spodu pliku sprytnie schował w dłoni część banknotów. Po chwili oddał kasjerowi pieniądze mówiąc, że się rozmyślił i nie będzie jednak wymieniał gotówki i zażądał zwrotu euro, które przekazał. Właściciel kantoru wykazał się jednak dużą czujnością i przeliczy plik pieniędzy zwrócony przez mężczyznę.

Kiedy zorientował się że brakuje banknotów oświadczył, że dzwoni na Policję. Wówczas klient wszczął awanturę, zaczął wyzywać właściciela kantoru i mu grozić. Mężczyzna okazał się 50-letni obywatel Bułgarii. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

16 lutego usłyszał zarzut usiłowania oszustwa i gróźb karalnych. Za przestępstwo usiłowania oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%