Zamknij
REKLAMA

Bądź świadomy i bezpieczny na drodze

11:58, 15.02.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Kutnowscy policjanci rozpoczęli akcję prewencyjno-edukacyjną pod nazwą „Bądź świadomy i bezpieczny na drodze”. Mundurowi na potrzeby tych działań opracowali ulotki informacyjne oraz plakaty dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzez takie działania chcemy przypomnieć wszystkim użytkownikom, że korzystając z drogi zobowiązani jesteśmy do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Pamiętaj świadome i odpowiedzialne zachowanie ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

W przygotowanych materiałach profilaktycznych oprócz aktualnych przepisów prawnych można znaleźć również informacje na temat konsekwencji prawnych ich nie przestrzegania. Ponadto przypominamy o przepisach dotyczących tzw. „korytarza życia”, czy prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach. Nie zapomnieliśmy również o informacji na temat jednej z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jaką jest prędkość. Dzięki informacją zawartym w tej ulotce przypomnisz sobie również o innych ważnych zasadach ruchu drogowego, których przestrzeganie pomoże bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Ulotki i plakaty zostały przetłumaczone również na język ukraiński oraz gruziński. Na terenie naszego miasta powstaje i rozwija się dużo firm w obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pozwala systematycznie rozwijać się regionowi i daje zatrudnienie dużej liczbie ludności w tym pracownikom zagranicznym. O nich także pamiętamy, oni również są uczestnikami ruchu drogowego na naszych drogach.

Pierwsze materiały profilaktyczne już dzisiaj trafiły do uczestników ruchu drogowego.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%