Zamknij
REKLAMA

Nie żyje noworodek! Zarzut zabójstwa dla 17-letniej matki

14:51, 05.01.2021 | TVP3 Łódź/Redaktor
Skomentuj 17-latka przebywa w szpitalu w Łęczycy
REKLAMA

17-letnia dziewczyna z gminy Nowe Ostrowy 3 stycznia br. urodziła w domu zdrowego chłopca. Dziecko nie żyje. Szpital w Łęczycy zawiadomił Komendę Powiatową Policji w Łęczycy, kiedy trafiła tam z ojcem.  Jak informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, 3 stycznia w późnych godzinach wieczornych KPP w Łęczycy została powiadomiona przez tamtejszy szpital o tym, że trafiła do niego przywieziona przez ojca 17 – latka, która jak stwierdził lekarz prawdopodobnie przed kilkoma godzinami odbyła poród. Nastolatka twierdziła, że miało miejsce poronienie, a płód pozostał w łazience -podaje TVP 3 Łódź.

- Noworodek nie dawał oznak życia. Przeprowadzone przez prokuratora i policję z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny doprowadziły do stwierdzenia, że dziecko pochodzi z ósmego – dziewiątego miesiąca ciąży. Biegła nie ujawniła wad rozwojowych. Stwierdziła natomiast prawdopodobny uraz głowy - dodaje Krzysztof Kopania.

W domu dziewczyny przeprowadzono oględziny. Zabezpieczono torbę foliową z zakrwawionymi ręcznikami oraz łożyskiem. Prawdopodobnie 17 – latka ukryła je w łazience, za pralką. W pobliżu budynków gospodarczych, przy plastikowych pojemnikach, znaleziono leżące na ziemi ciało chłopca. We wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi przeprowadzona została sądowo – lekarska sekcja zwłok, która dała podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany narzędziem tępokrawędzistym.

- 17 – latka przewieziona w niedzielę do szpitala na polecenie prokuratora została zatrzymana. Zebrane dotychczas dowody dają podstawę do przyjęcia, że najprawdopodobniej ukrywała ciążę przed otoczeniem, w tym przed ojcem, z którym mieszkała i swoim o 7 lat starszym chłopakiem. Nie korzystała w przebiegu ciąży z pomocy lekarskiej. O ile usłyszy zarzut zabójstwa będzie jej grozić kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 25 - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

AKTUALIZACJA

Jak poinformował Krzysztof Kopania rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, nastoletnią matkę przesłuchano w łęczyckim szpitalu. W ocenie lekarzy stan jej zdrowia pozwolił na przeprowadzenie czynności prokuratorskich. 17-latka usłyszała zarzut zabójstwa noworodka. Prokurator wniósł o areszt.

 

(TVP3 Łódź/Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

BooBoo

4 5

Tragedia rodzinna - a przecież jest i 500 + od PiS-u, jest i OKNO ŻYCIA no i codzienna msza z Jasnej Góry 15:25, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aloalo

8 2

Powyżej perfidny wpis! 17:53, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kmkm

6 0

Ogromna tragedia 23:14, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rtrt

3 0

Dlaczego nikt Jej nie pomógł ?
KTO doprowadził JĄ na skraj przepaści
Tylko sądzić potraficie !
Ilu z was wie jak bardzo była zastraszona
rt 01:21, 10.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lukluk

0 0

KTO JEST OJCEM tego noworodka zabitego,bo cisza zupełna! Ojciec? 07:52, 20.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA