Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań Policji na drogach powiatu kutnowskiego

14:04, 04.01.2021 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku wzmożone działania policjantów na terenie powiatu kutnowskiego rozpoczęły się już 24 grudnia i trwały do 3 stycznia. Ponad 470 przeprowadzonych badań stanu trzeźwości, ponad 350 kontroli pojazdów, to efekt pracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie naszego powiatu w okresie świąteczno-noworocznym. Nie odbyło się bez zdarzeń drogowych, ale na szczęście nie odnotowaliśmy żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Mundurowi w czasie świąteczno - noworocznym przeprowadzili ponad 470 badań stanu trzeźwości z czego 5 osób odważyło się na jazdę samochodem na tzw „podwójnym gazie”. Zatrzymany przez kutnowskich policjantów rekordzista, miał ponad 2,5 promila alkoholu. Na szczęście policjanci w porę udaremnili dalszą jazdę 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kutnowskiego który w Nowy Rok wsiadł za kierownicę audi. Dokonano ponad 350 kontroli pojazdów, podczas których oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali między innymi pasy bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Efektem pracy mundurowych było zatrzymanie łącznie 6 uprawnień do kierowania, w tym 4 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, 6 kierujących, którzy posiadali już sądowy zakaz poruszania się pojazdami oraz 7 osób, które wsiadł za „kółko” bez uprawnień.

Niestety nie obyło się bez zdarzeń drogowych, na szczęście nie odnotowaliśmy żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W tym czasie na terenie powiatu kutnowskiego doszło do 4 wypadków drogowych w których 4 osoby zostały ranne, oraz do 25 kolizji.

W dalszym ciągu apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcom przypominamy o zmieniających się warunkach drogowych związanych ze spadkiem temperatur, pieszym i rowerzystom natomiast przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VelVel

1 0

Psy jak to psy - KAŻĄ SZCZEKAĆ TO SZCZEKAJĄ -aż duma rozpiera Słoneczny Diadem z Żoliborza 21:31, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA