Zamknij
REKLAMA

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem

14:49, 28.10.2020 | podkom. Edyta Machnik KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Łanięta. Większość skradzionych rzeczy zostało odzyskanych. Mężczyznom postawiono już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jednym z nich okazał się dobrze znany kutnowskim policjantom 38 -latek, który dodatkowo usłyszał jeszcze kilka zarzutów.

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 października 2020 roku. Z ustaleń kutnowskich policjantów wynika, że sprawcy włamali sie przez okno do wnętrza budynku, który był w trakcie budowy i ukradli różnego rodzaju narzędzia i elektronarzędzia a także materiały budowlane. Dzięki informacji uzyskanej od pokrzywdzonego o miejscu, w którym mogą znajdować się skradzione z jego mieszkania rzeczy policjanci zatrzymali 23 października 2020 roku jednego ze współsprawców.

- Był to 41 -letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. W wyniku przeszukania w jego mieszkaniu policjanci znaleźli część skradzionych przedmiotów. Dalsza praca śledczych pozwoliła na ustalenie kolejnych dwóch współsprawców. Mężczyźni w wieku 38 i 17 lat także  zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Cała trójka usłyszała zarzuty za kradzież z włamaniem. Zostali oddani pod dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Ponadto na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci potwierdzili, że 38-latek podejrzany jest również o kradzież i uszkodzenie mienia, które miało miejsce w okresie od września do października bieżącego roku na terenie jednego z budynków w Kutnie. Mężczyzna wówczas dokonał kradzieży glebogryzarki, dwóch silników elektrycznych oraz dokonał licznych uszkodzeń mienia na posesji. Sprawa jest rozwojowa z uwagi na ilość odzyskanych w wyniku licznych przeszukań rzeczy mogących pochodzić z przestepstw. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(podkom. Edyta Machnik KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA