Zamknij
REKLAMA

Próbował wyłudzić pieniądze od 83-letniej kutnianki! Teraz już w rękach Policji

17:44, 02.10.2020 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Kutnowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Warszawy, który próbował wyłudzić pieniądze od 83-letniej mieszkanki naszego miasta. Właściwa postawa seniorki, pomogła w zatrzymaniu sprawcy. Kobieta brała wcześniej udział w spotkaniach prowadzonych przez policjantów i wiedziała jak należy zachować się w takich sytuacjach. 2 października decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie 29 września otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących oszustw metodą „na policjanta”. Metoda ta polega na tym, że sprawcy dzwonią do starszych osób, przedstawiają się za funkcjonariuszy policji i wmawiają pokrzywdzonym, że ich prywatne oszczędności lub lokaty w banku są zagrożone. Straszą, że odkładane latami pieniądze mogą być przejęte przez przestępców. Nakłaniają swoje ofiary do wypłaty gotówki z banku, a nawet zaciągania kredytów i przekazania im pieniędzy co ma być gwarantem bezpieczeństwa tych środków. Jedna z seniorek 83-letnia kobieta, do której dodzwonili się oszuści, wykazała się wyjątkowym sprytem. Mieszkanka Kutna odebrała telefon stacjonarny i od razu zorientowała się, że to, co słyszy, to próba wyłudzenia pieniędzy, dlatego  równolegle współpracowała z Policją co skutkowało zatrzymaniem mężczyzny podczas próby odebrania pieniędzy. 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W samochodzie, którym się poruszał ujawniono dodatkowo amfetaminę. Usłyszał łącznie 5 zarzutów. 4 za usiłowanie oszustwa i jeden za posiadanie środków odurzających. 2 października na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy tymczasowego aresztowania.Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność. Niespodziewane telefony nie zawsze muszą zakończyć się dla nas stratą finansową. Pamiętajmy, że policjanci nigdy do nikogo nie dzwonią, aby poinformować o prowadzonej akcji. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy. W sytuacji, gdy ktoś do nas dzwoni i podaje się za policjanta, prosząc o wypłatę gotówki, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostka policji.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA