Zamknij
REKLAMA

Zepchnął mężczyznę do Słudwi?

13:58, 12.07.2020 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci odnaleźli ciało 65-letniego mężczyzny w korycie rzeki Słudwi na terenie Żychlina. Zaginiony mężczyzna był poszukiwany od 6 lipca przez Policję. W akcję poszukiwawczą włączyli się strażacy z Żychlina i Kutna. Wykorzystano również psy policyjne oraz dron przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. Do sprawy zatrzymano 41 - letniego mężczyznę, który 10 lipca usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

6 lipca do kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 65 - letniego mieszkańca Żychlina. Mężczyzna ostatni raz widziany był 30 czerwca w jednym z mieszkań podczas libacji alkoholowej. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu  z rodziną ani nie powrócił do miejsca zamieszkania. Kutnowska policja natychmiast rozpoczęła działania poszukiwawcze. Policjanci weryfikowali i sprawdzali na bieżąco każdy sygnał, który mógł doprowadzić do odnalezienia mężczyzny.  Pracujący nad sprawą śledczy starali się odtworzyć ostatnie godziny z życia zaginionego. Zatrzymano  mężczyznę, który jako ostatni widział się z nim. Oboje tego dnia  brali udział w libacji alkoholowej. Do poszukiwań zaangażowano kilkudziesięciu policjantów z kutnowskiej komendy, komisariatów policji w Żychlinie i Krośniewicach. Wykorzystano również psy służbowe oraz dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Czynności poszukiwacze zostały wsparte także działaniami Straży Pożarnej która sprawdzała koryto zarośniętej rzeki Słudwi. Komunikaty o zaginięciu mężczyzny rozpowszechniono dodatkowo w mediach. 9 lipca około godziny 14.00 policjanci w korycie rzeki  ujawnili zwłoki mężczyzny. Okazało się, że jest to osoba poszukiwana przez naszą jednostkę.  Specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza pracowała na miejscu do późnych godzin wieczornych zabezpieczając materiał dowodowy w miejscu ujawnienia zwłok.

Czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 10 lipca prokuratorskich zarzutów za nieumyślne spowodowanie śmierci. Miał on zepchnąć mężczyznę do koryta rzeki. Sąd zdecydował, że 41 -letni mieszkaniec Żychlina najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

,mnj,mnj

3 0

W tym Żychlinie same nieszczęścia. A to się biją, a to się mordują a to firmy likwidują. W tym roku pan Burmistrz zlikwidował dwie firmy Mig-ma oraz komunikacje miejską. Z mętnym tłumaczeniem po cichu wprowadza firmy prywatne. Firmy te, zadania wykonają na granicy bankructwa:( tak jak wykonują to firmy zbierające śmieci z naszej gminy. Kilka lat temu było 6zł. od mieszkańca, teraz chodzą słuchy że to ma być 32zł. Oj jak tanio za darmo robią. I co burmistrz mówi... że są monopolistami na rynku i nic nie może zrobić w tym kierunku. Ciekawe jak firmy transportowe się dogadają i będzie 10 z.ł z kilometra zamiast 5zł. No tak koszty przerzuci się na mieszkańców. Wyprzedaje majątek firm podległych pod Urząd Gminy. Brawo panie burmistrzu. Rządzenie przez branie kredytów, zlecanie wszystkich usług prywatnym firmom ( ciekawe dlaczego firmy podległe nie pasują...) 09:12, 14.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA