Zamknij
REKLAMA

Zagrożenie chemiczne w jednym z kutnowskich zakładów

10:47, 15.01.2020 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj o godz. 22.38 Straż Pożarna w Kutnie otrzymała zgłoszenie z kutnowskiej podstrefy ŁSSE o miejscowym zagrożeniu chemicznym. W jednym z zakładów nastąpił wyciek amoniaku. Pracownicy zostali ewakuowani. 

Na miejsce zdarzenia przybyły trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze PSP w Kutnie, strażacy zakończyli działania dziś o  01:46.

Jak mówi st. kpt. mgr inż. Mariusz Jagodziński oficer prasowy PSP w Kutnie jeszcze przed przybyciem straży ewakuowano 34 osoby i nikt nie był narażony na bezpośrednie działanie substancji. 

- Do budynku uwolniło się około 50 kg amoniaku. Wyznaczyliśmy strefy niebezpieczne, pomiary stężenia uwolnionego amoniaku z instalacji technologicznej. Wentylowaliśmy budynek przy pomocy wentylatorów. Po przewietrzeniu wskaźniki substancji spadły do bezpiecznych norm - podaje st. kpt. mgr inż. Mariusz Jagodziński oficer prasowy PSP w Kutnie.

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

"normalka""normalka"

9 0

Po pierwsze - dlaczego nie podana jest nazwa zakładu tudzież firmy, która posiada w sowich zasobach produkcyjnych substancje chemiczne o wysokim zagrożeniu dla środowiska? Czyżby źle pojęta ochrona lokalnego truciciela, który pierwej truł środowisko i powietrze w tzw. zachodnich rejonach Europy, a obecnie przerzucił swój "cuchnący-śmiertelny " rynsztok na nasze tereny?!? Po drugie - już kilkakrotnie pisaliśmy na różnych forach internetowych, że tzw. strefa ekonomiczna, to nic innego jak strefa "bomby" ekologicznej i, wcześniej czy później (czasokres najbliższych kilu dekad!), tereny pod tą strefą staną się obszarem, jak po wybuchu bomby nuklearnej, niestety!!! Nikt, powtarzamy nikt z obecnych lokalnych politykierskich samorządowców-aparatczyków kompletnie nie panuje nad tym zagrożonym obszarem, ba, chronią ich trującą produkcję. No ale, jak się "wzięło", to trzeba tuszować ciemną stronę mocy "przemysłowych, ekologicznych gangsterów", a Nasze zdrowie, zdrowie tysięcy Ludzi, a co tam, po nich choćby potop i, jakby co, to dawaj w te pędy dalej na wschód, bo po drodze zostawiają środowiskową "pustynię" z żartą chemikaliami, toksynami i innymi zabójczymi substancjami niszczącymi Nasze zdrowie, a w konsekwencji zagrażają w sposób bardzo poważny Naszemu życiu!!! Tak to jest, jak krótkowzroczność i co najgorsze - mamona, przesłania ślepia różnym, różnistym (bynajmniej w pewnej części, niestety tzw. decyzyjnej części)) kacykom politykiersko-samorządowej ferajny nieodpowiedzialnych gostków!
P.S.
Mamy pytanie - kiedy ktokolwiek przeprowadził POWAŻNE (?!!) badanie skażenia środowiska w strefie ekonomicznej, oczywiście badanie z udziałem i pod nadzorem, choćby w części, lokalnej Społeczności (nie mylić ze sprzedajnymi, co niektórymi ratuszowo-gminnymi-pełowiacikowymi "rajcami") ?! Czy ktokolwiek, bez wcześniejszego zapowiadania się, pokusił się o kontrolę warunków pracy w zakładach na obszarze strefy?! Przecież "słynna chlewnia" makaraniorskiego rzezimieszka do dnia dzisiejszego truje, zanieczyszcza i rozpyla swąd rynsztokowych toksyn i chemicznego gnoju oraz innych trujących bakterii po całym obszarze Ziemi Kutnowskiej, a duża zgraja lokalnych "rajców" udaje, ze wszystko jest ok i nic złego się nie dzieje, o zgrozo!!! Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, to po zmianie właściciela tej "obory" warunki w ogóle nie zmieniły się na lepsze, a nocne gejzery wybijającego szamba na terenie tej "chlewni", jak pustoszyły Nasze środowisko, tak przez nikogo niepokojone dopełniają dzieła totalnego niszczenia, zatrucia i zagłady czystego powietrza oraz zdrowej ziemi na tym-Naszym terenie !!! 11:57, 15.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

VinylVinyl

0 0

Amoniak nie jest specjalnie groźny dla środowiska. Jest groźny dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt bo jest silnie toksyczny w dużym stężeniu. Ale stężenie to jest stężeniem chwilowym, przemijającym, z reguły nie obejmującym większych obszarów. Amoniak występuje w wielu zakładach produkcyjnych w Polsce i Europie. W zasadzie w każdym, który ma chłodnie, bo jest najlepszym czynnikiem chłodzącym (głównie branża spożywcza). Na ŁSSE jest pewnie z 5-7 takich zakładów, poza nią, na powiecie pewnie jeszcze z 2-4. Ale na każdym powiecie będą i sa takie zakłady od lat (mleczarnie, masarnie, etc.)
Także akurat dla środowiska i dłuższego oddziaływania - bez paniki. 00:13, 27.01.2020


CzytaczCzytacz

1 0

Ile w strefie jest zakładów które mają amoniak? Jakie to jest zagrożenie dla mieszkańców miasta?🔥 10:06, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone