Zamknij
REKLAMA

Czytelnicy piszą: Dziękuję bardzo za taką pomoc, już czuję się bezpieczniej!

14:02, 20.08.2019 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkanka Kutna na portalu społecznościowym opisała sytuację, jej zdaniem niewspółmiernej do zdarzenia, reakcji kutnowskiej Policji. Następnie na naszym portalu pojawił się podobny komentarz. Poprosiliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie o komentarz i argumenty, które stoją za taką decyzją funkcjonariusza.

-  Przed chwila miała miejsce sytuacja zagrażająca zdrowiu, a może i życiu, mojemu oraz mojego psa. Idąc razem z moim psem (na smyczy) przez trawnik przy ulicy Podrzecznej kobieta z parteru rzuciła w nas PETARDĘ. Z psem jedynie przez trawnik szlam, nie załatwił się, nie biegał luzem. Wezwałam policję, bo kobieta trafiła mi petarda w nogę (mam lekkie zaczerwienienie). Po przyjeździe policji i po ich rozmowie z tą kobietą, usłyszałam, że w sumie to nic mi się nie stało, więc kobieta dostanie tylko POUCZENIE. Pouczenie za rzucanie w ludzi i zwierzęta petardami! W razie powtarzających się sytuacji, mam je zgłaszać. Dziękuję bardzo za taką pomoc, już czuję się bezpieczniej. Mandat dostaniemy za przechodzenie na czerwonym świetle, a za rzucanie petardami - pouczenie. Sytuacji tak nie zostawię i sprawę skieruję do sądu. Nie pozwolę żeby tacy ludzie czuli się bezkarnie - pisze pani Paulina.

- Z ustaleń policjantów podejmujących interwencję wynika, że zgłaszającej  jak i jej psu nic się nie stało, nie zgłosiła żadnych obrażeń ciała. Kobieta znajdowała się w miejscu gdzie pod blokiem był umiejscowiony znak „zakaz wyprowadzania psów". Funkcjonariusze ustalili, że lokatorka bloku faktycznie rzuciła petardę pod swój balkon. Została poinformowana o popełnionym wykroczeniu z Art. 51 KW, a następnie zgodnie z Art. 41 KW zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia - informuje sierż. szt. Daria Fraszczyk p.o. Asystenta d.s Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

 

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WiesławWiesław

4 6

Nastepnym razem niech dzwoni na straż miejską jak sie jej policja nie podoba 14:14, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ob.1ob.1

3 2

A dlaczego ta pani szla pod blokiem z psem to nie jest miejsce na spacer a piesek zalatwia sie rowniez pod blokiem na trawce i jeszcze nikt po nim nie sprzata pownny byc kary za takie spacery pod blokiem to nie jest miejsce na spacer z pieskiem 09:43, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BodzisBodzis

2 2

Mandat za niszczenie zieleni powinni dać 10:27, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone