Zamknij
REKLAMA

Wielkie obchody Święta Policji w Łodzi i awans 39 mundurowych z Kutna

09:14, 30.07.2019 | KPP Kutno
REKLAMA
Skomentuj

30 lipca w pierwszym dniu wojewódzkich obchodów Święta Policji 2019 w Łodzi , serdecznie zapraszamy na godzinę 19.00 na ulicę Piotrkowską 263 / okolice Katedry/ gdzie odbędą się uroczystości  podczas, których wręczone zostaną medale i odznaczenia państwowe i resortowe , medale Za zasługi dla Policji, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne a także inne wyróżnienia. Tę wzniosłą ceremonię uświetni orkiestra policyjna, kompania honorowa oraz poczty sztandarowe. 

Tymczasem z okazji Święta Policji w lipcu w kutnowskiej komendzie Policji odbył się uroczysty apel, podczas którego policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku awansowało 39 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów – 1 osoba, w korpusie aspirantów – 17 policjantów, w korpusie podoficerów 15 funkcjonariuszy,  w korpusie szeregowych – 6 stróżów prawa. Policjanci odebrali akty mianowania z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie – podinsp. Krzysztofa Szymańskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Krzysztofa Sztandery.

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Krzysztof Szymański pogratulował swoim podwładnym, życząc dalszych awansów. Wspomniał też o rodzinach funkcjonariuszy, które wspierają policjantów w tej niełatwej służbie. Nadmienił również , że rok 2019 jest dla Policji wyjątkowy, gdyż nasza formacja obchodzi 100-rocznicę powstania Policji Państwowej. 

O programie obchodów Święta Policji 2019 w Łodzi 

W związku z Apelem Pamięci wystawiony będzie posterunek przed Grobem Nieznanego Żołnierza gdzie złożony zostanie symboliczny wieniec. Odsłonięta także zostanie tablica upamiętniająca funkcjonariuszy Policji Państwowej II Okręgu Łódzkiego.  Po uroczystościach , około godz. 20.10, ulicą Piotrkowską „przejdzie" widowiskowa defilada, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.   Całość poprzedzi msza święta w intencji Policjantów i Pracowników Policji , która odbędzie się o godzinie 18.00 w Archikatedrze pw. Św. Stanisława Kostki w Łodzi.  Swoją obecność zapowiedział  Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. 
  
W związku z defiladą , która przebiegać będzie ulicą Piotrkowską, ze względów bezpieczeństwa , w godzinach 18.30-21.00 ,czasowo wstrzymany zostanie ruch pomiędzy ul. Tymienieckiego a Radwańską/ Brzeźną. W tym czasie zmotoryzowanym zalecamy objazdy od strony zachodniej ulicą Wólczańską a od strony wschodniej ulicą Sienkiewicza. 
  
31 lipca 2019 roku, w drugim dniu wojewódzkich obchodów Święta Policji w Łodzi , serdecznie zapraszamy wszystkich na wyjątkowy PIKNIK , który zorganizowaliśmy na Rynku Manufaktury.  Czekać będziemy na Państwa już od godziny 15.30 kiedy to rozpoczniemy Turniej siatkówki plażowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Wezmą w nim udział reprezentacje funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Policji. Wręczenie pucharu zwycięskiej drużynie nastąpi około godz. 17.00 a wcześniej moc różnych atrakcji. 
  
O godzinie 16.00 od bramy głównej Manufaktury przy ul. Ogrodowej wyruszy widowiskowa defilada, w której przemaszeruje Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi generał Andrzej Łapiński wraz z zastępcami, orkiestra reprezentacyjna KGP, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, grupa rekonstrukcyjna z Radomia oraz policjanci aktualnie przechodzący kurs podstawowy w sieradzkim Ośrodku Szkolenia. Nie zabraknie także policyjnych motocykli i koni.  Po oficjalnym otwarciu pikniku  koncert zagra Orkiestra Policyjna z Warszawy. Około 16.30 zapraszamy na szczególny pokaz musztry paradnej w wykonaniu funkcjonariuszy z Oddziału prewencji Policji w Katowicach. 
  
W tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi współpracując z Zarządem Wojewódzkim NSZZP w Łodzi włączyła się w akcję charytatywną na rzecz wsparcia Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa", które zajmuje się opieką nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi wymagającymi stałego nadzoru i pielęgnacji. Akcja pod hasłem "Zostań Super Zakrętakiem" polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, zatyczek, opakowań po zabawkach z jajek-niespodzianek, łyżeczek i różnych plastikowych miarek np. do mleka, syropu itp.  Podjęliśmy wyzwanie zebrania 100 kg zakrętek na 100 rocznicę powstania Policji  Państwowej i udało się ze sporą nawiązką ! Podczas pikniku KWP w Łodzi generał Andrzej Łapiński przekaże Prezes Stowarzyszenia symboliczny worek z zebranymi nakrętkami. Akcja trwać będzie nadal i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w pozasłużbowe działania policjantów z województwa łódzkiego. 

Nie zabraknie regionalnych akcentów artystycznych czyli koncertu Zespołu Pieśni i tańca „Blichowiacy" z Łowicza.  Po godz. 17.00 obejrzeć będzie można pierwszy z pokazów grupy rekonstrukcyjnej z Radomia, po którym zapraszamy do wysłuchania koncertu Orkiestry KWP Bełchatów. 

Zapewniamy, że nie da się przejść obojętnie obok pokazu musztry paradnej w wykonaniu policjantów z Katowic, który zaplanowano ok. godz. 17.40. 
Dzieci w wieku od 4 do 13 lat zachęcamy do wzięcia udziału w biegu z atrakcyjnymi nagrodami, który odbędzie się ok. godz.  18.30. Dla najmłodszych podczas pikniku przygotowaliśmy wiele konkursów. Będziemy uczyć bezpieczeństwa bawiąc. Około godziny 19.30 niebo nad Manufakturą zrobi się naprawdę niebieskie. Z okazji 100.Rocznicy powstania Policji Państwowej w górę wypuszczone zostaną okolicznościowe balony. 

Bądźcie z nami w to wyjątkowe Święto 100.Rocznicy powstania Policji Państwowej. ZAPRASZAMY ! 
 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone