Zamknij
REKLAMA
11:11, 19.05.2022
Spotkanie dzielnicowego z seniorami na terenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żychlinie to była dobra okazja do przekazania kilku cennych porad związanych z bezpieczeństwem starszych osób. Dzielnicowy poruszył bardzo ważne kwestie, między innymi przypomniał o tym, jak uniknąć oszustw, czy kradzieży oraz jak ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest noszenie elementów odblaskowych. Zaangażowanie i bardzo dobra współpraca dzielnicowego z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną została doceniona przez dyrektora w postaci podziękowania pisemnego dla dzielnicowego.
11:07, 19.05.2022
Wiosna dla kierowców oznacza nie tylko wymianę opon na letnie i przegląd samochodu po zimie, ale także konieczność przygotowania się na duże ilości promieni słonecznych. Wielu kierowców o tym ostatnim zapomina. Bez czystych szyb i odpowiednich okularów przeciwsłonecznych kierowca może zostać oślepiony i spowodować niebezpieczne sytuacje na drodze.
19:35, 15.05.2022
Finał wojewódzki XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym został właśnie podsumowany. Wyłoniono najlepsze drużyny, które będą reprezentować województwo łódzkie podczas finału krajowego. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom i trzymamy kciuki na finale krajowym.
2
19:29, 15.05.2022
Policjanci z kutnowskiej komendy ostrzegają przed różnymi metodami wyłudzania pieniędzy. Bardzo popularną wśród oszustów ostatnio jest metoda przy wykorzystaniu kodu „BLIK”. W ostatnich dniach kolejne osoby powiadomiły funkcjonariuszy o przypadkach kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonych kodów płatności. Oszuści dzwoniąc podają się za przedstawicieli banków, bądź za pośrednictwem komunikatorów podszywają się pod naszych znajomych i uzyskują kod z dostępem do naszych płatności. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności w sprawach finansowych.
19:23, 15.05.2022
W szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Mały Duży Człowiek, dotyczącym sytuacji kryzysowych w pieczy zastępczej profilaktyki uzależnień i algorytmów postępowania z dziećmi i młodzieżą wzięli udział wychowawcy, dyrektorzy i koordynatorzy Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu całego garnizonu łódzkiego. Jednym z punktów szkolenia było wystąpienie policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.
REKLAMA
1
09:19, 13.05.2022
11 maja o godz. 14.01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o palących się śmieciach w miejscowości Koryta, gm. Daszyna.
15:13, 11.05.2022
Mundurowi z kutnowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyznę, którzy posiadali przy sobie prawie 11 gramów amfetaminy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.
14:39, 09.05.2022
7 maja w Kutnie pijani kierowcy spowodowali dwa zdarzenia drogowe. Na ulicy Oporowskiej pijany kierujący pojazdem marki Opel Astra spowodował kolizję z dwoma pojazdami, nikomu nic się nie stało. Mniej szczęścia miał pasażer pojazdu marki Opel Zafira, który dachował na ulicy Sklęczkowskiej w Kutnie. Pasażer został przewieziony do szpitala. Kierowca ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Obaj kierowcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed Sądem.
09:41, 06.05.2022
Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Tylko jednego dnia kutnowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, prowadzących swoje pojazdy na tzw. podwójnym gazie.
11:35, 01.05.2022
Ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej "Łódź" wyłowili ciało mężczyzny ze Słudwi przy ulicy Kilińskiego w Żychlinie. Na miejscu pracują cztery jednostki ochrony przeciwpożarowej.
REKLAMA
1
07:17, 30.04.2022
Kutnowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież słodyczy w jednym z marketów na terenie miasta. Łupem przestępcy padły wyroby czekoladowe o łącznej wartości prawie 1500 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
21:34, 28.04.2022
Długi majowy weekend to czas wiosennego wypoczynku i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Oznacza to zwiększenie natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego oraz związane z tym ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym okresie chętniej korzystamy z dwóch kółek, aby bezpiecznie jednośladem dotrzeć do celu na drodze musimy patrzeć i słuchać. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwali policjanci, w tym ci którzy wchodzą w skład grupy „SPEED”.
14:49, 28.04.2022
Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa 86-letniego Stanisława Kwiatkowskiego. Do zdarzenia doszło 11 grudnia 1996 roku w miejscowości Dobra w powiecie tureckim. Dowody wskazują na to, że starszy mężczyzna został dotkliwie pobity we własnym domu, prawdopodobnie przez kilku sprawców. Według ustaleń policjantów wiedzę, na temat zdarzenia mogą mieć osoby przebywające na terenie Łodzi i Kutna.
3
10:42, 28.04.2022
Początek sezonu motocyklowego za nami. Coraz większa liczba jednośladów na naszych drogach jest tego bezdyskusyjnym potwierdzeniem. Z garaży wyjechali sympatycy motocykli, a na drogach powiatu kutnowskiego pojawili się również policjanci na motocyklach nieoznakowanych. Rozpoczęły się również działania "Jednośladem bezpiecznie do celu ", podczas których policjanci będą zwracać szczególną uwagę na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poruszających się jednośladami.
20:13, 27.04.2022
Policjanci z Warszawy otrzymali informację o podłożonej bombie w pociągu z uchodźcami relacji Warszawa Berlin. Pociąg wjechał na stację PKP w Kutnie o 17:43, około 400 osób musiało go opuścić.
REKLAMA
REKLAMA