Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, kierowanie gróźb karalnych oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających. 39-latek usłyszał już zarzuty karne i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
- 14 grudnia policjanci zostali powiadomieni o mężczyźnie, który używając przemocy i gróźb ukradł znajomej telefon komórkowy. Z informacji wynikało, że obywatel Białorusi może mieć powiązania z przestępczością narkotykową. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Niedługo po tym, mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W toku dalszych czynności funkcjonariusze dokonali przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego. Podczas sprawdzenia znaleźli ukryte min. w opakowaniu po chipsach marihuanę w ilości 129 gramów oraz 11 gramów mefedronu. 39-latek usłyszał zarzuty karne dotyczące rozboju, kierowania gróźb karalnych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających - podaje aspirant Daria Olczyk z KPP Kutno.
Prokuratura Rejonowa w Kutnie, po przedstawieniu zarzutów podejrzanemu, wystąpiła do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego. 17 grudnia decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz