Zamknij
REKLAMA

Leszczynek: Ukradli 30 litrów oleju napędowego z ciężarówki

12.08, 13.01.2023 KPP Kutno Aktualizacja: 12.09, 13.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą Mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku. Kradli paliwo z ciągnika siodłowego, a następnie pobili mężczyznę, który przyłapał ich na kradzieży. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

- Do zdarzenia doszło 6 stycznia 2023 roku około godziny 18.00 w Leszczynku. Jak wynika ze zgłoszenia, pokrzywdzony wyszedł przed swój dom i zauważył w oddali opla vectrę zaparkowanego obok swojego służbowego ciągnika siodłowego marki MAN. W pewnym momencie spostrzegł, że w pobliżu tych pojazdów kręci się jakaś osoba. Postanowił podejść bliżej oświetlając miejsce latarką. Wówczas ujawnił mężczyznę, który spuszczał paliwo z pojazdu do uszykowanego pojemnika. Złodziej kiedy został przyłapany na gorącym uczynku prosił aby mężczyzna nie zawiadamiał policji - informuje kom. Edyta Machnik oficer prasowy KPP Kutno. - Kiedy pokrzywdzony odmówił, sprawca wsiadł do swojego samochodu i chciał uciec. Gdy pokrzywdzony próbował go powstrzymać, został przez niego uderzony w twarz. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, podczas której pojawił się wspólnik sprawcy. On również uderzył pokrzywdzonego w twarz.

Następnie mężczyźni odjechali samochodem. Okazało się, że zdołali już ukraść 30 litrów oleju napędowego z ciężarówki. Bardzo dobra i szybka analiza zebranego materiału dowodowego kutnowskich śledczych doprowadziła do zatrzymania następnego dnia rano jednego ze sprawców. Drugi został zatrzymany 10 stycznia 2023 roku.

Obaj mężczyźni to 31-letni mieszkańcy Kutna. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

(KPP Kutno)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Wolne sondyWolne sondy

2 0

Czy zrekompensowali poszkodowanemu straty? 12:16, 15.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KmaraKmara

2 0

Widać nie dotarło do złodziei że od czasu rządów PiS żyjemy już w Polskiej Wersji Państwa Dobrobytu Jarosława DuoCentetr a dobrobyt przelewa nam się w każdym wymiarze i jeszcze ino przeflancują Budapeszt do Warszawy i będzie fertig 15:42, 15.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RoburRobur

2 0

Widzisz złodzieju a nie mówił ci szwagier abyś zapisał się do parafialnej partii PiS i dziś byłbyś w Orlenie i piłbyś szampana a nie paliwo 19:54, 17.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%