Zamknij
REKLAMA

Jutro policja przeprowadzi akcję Kierujący-Pieszy

14.18, 05.01.2023 KPP Kutno Aktualizacja: 14.18, 05.01.2023
Skomentuj Obraz Hands off my tags! Michael Gaida z Pixabay
REKLAMA

Po raz kolejny policjanci kutnowskiej drogówki wezmą pod lupę wykroczenia popełniane przeciwko bezpieczeństwu pieszych.

- 6 stycznia policjanci kutnowskiej drogówki  wezmą pod lupę zachowanie kierujących wobec pieszych. Za każdym razem podczas takiej akcji mundurowi ujawniają wykroczenia związanych z bezpieczeństwem pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, omijanie pojazdów które zatrzymały się aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu, tamowanie ruchu pieszych poprzez nieprawidłowe  parkowanie pojazdów to tylko kilka przykładów nieprawidłowego zachowania kierujących wobec pieszych - informuje kom. Edyta Machnik oficer prasowy KPP Kutno. 

Piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego  są najbardziej narażonymi na obrażenia. Pamiętajmy, pieszego nie chroni  karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Niestety nadal zdarza się, że w przypadku zderzenia z pojazdem, piesi giną lub zostają ranni.

- W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci kutnowskiej drogówki przeprowadzą działania  „Kierujący – Pieszy” przyglądając się zachowaniom przede wszystkim kierowców wobec pieszych. Niestety, błędy popełniają także piesi, którzy sami w ten sposób narażają się na ryzyko utraty zdrowia a nawet życia. Do  najczęściej popełnianych  wykroczeń przez tą grupę uczestników ruchu  należy przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, przebieganie jej, wchodzenie na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd oraz ignorowanie czerwonego światła - dodaje kom. E. Machnik.

 

(KPP Kutno)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Zima jest Zima jest

3 0

Policjancji będą jutro marzli i mokli a my w ciepełku posiedzimy w domkach 16:51, 05.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grzebieniaste kogutyGrzebieniaste koguty

3 0

6 stycznia przy przejściach dla pieszych zaczai się policja ale jeno na dziewuchy i to bez majtek no bo przy ich zdejmowaniu ich pod Piasecznem to wylądowali radiowozem na drzewie 18:15, 05.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

propro

0 0

Akcja, akcją ale piesi też często nie są bez winy, często wynika to z braku podstawowej wiedzy o przepisach drogowych. Podam przykład-przejście przy banku BNP Paribas - jezdnie są rozdzielone wysepką i obowiązkiem pieszego jest by na tej wysepce się zatrzymać a większość pieszych uważa że jak tylko wdepną na przejście to już mają pierwszeństwo na obu jezdniach 19:26, 06.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%