Zamknij
REKLAMA

Nowe motocykle dla kutnowskiej drogówki

12.47, 29.09.2022 KPP Kutno Aktualizacja: 12.53, 29.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Do policjantów z kutnowskiej drogówki trafiły nowe motocykle. Nowy sprzęt to dwa motocykle bmw w charakterystycznej nowej kolorystyce. Motocykle BMW zostały zakupione w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 projekt „Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego”. Nowoczesny sprzęt to nowe możliwości i bezpieczeństwo dla funkcjonariuszy.

Nowe jednoślady będzie można spotkać na kutnowskich drogach jeszcze w tym sezonie jeśli pogoda na to pozwoli. To motocykle marki BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej do wymogów policji. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Jednoślady zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych. Cechą charakterystyczną motocykli są nowe barwy policyjne, które zostały wzbogacone o kolor żółty i wiele elementów odblaskowych. Motocykle wyposażone są w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu.

- Nowe pojazdy będą używane przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Pozwoli to na szybkie dotarcie na miejsca interwencji. Dzięki szybkości i zwrotności pozwolą także na pełnienie służby w miejscach z dużym natężeniem ruchu, jak na przykład na zakorkowanej autostradzie. Motocykle BMW zostały zakupione w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, projekt „Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego” - mówi kom. Edyta Machnik z KPP Kutno.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%