Zamknij
REKLAMA

Policja użyła drona na kutnowskich ulicach

12.43, 29.09.2022 KPP Kutno Aktualizacja: 12.43, 29.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

28 września w Kutnie przeprowadzone zostały krajowe działania „NURD” (Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego). Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i cyklistów, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje. Pracę kutnowskiej drogówki w tym dniu wspierał dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Wczoraj kutnowska policja włączyła się w krajową akcję „NURD” (Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego). Mundurowi podczas tych działań przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Działania ukierunkowane były głównie na ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego - informuje kom. Edyta Machnik. -W akcji kutnowskiej drogówce pomagał bezzałogowy statek powietrzny z Komendy Wojewódzkie Policji w Łodzi. Dron to profesjonalne i nowoczesne urządzenie, wyposażone w precyzyjną kamerę, które rejestruje wykroczenia w miejscach, gdzie dochodzi do szczególnie niebezpiecznych sytuacji. To dzięki niemu, mundurowi mogli  jeszcze szybciej reagować na pojawiające się zagrożenia.

Policjanci podczas tych działań skontrolowali 67 uczestników ruchu drogowego. Ujawnionych zostało 54 sprawców wykroczeń, w tym 22 to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

RomeoRomeo

2 1

Kierowcy, którzy źle prowadzą pojazdy są namierzani dronami i karani a moją Kryśkę dron też namierzy 19:32, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rtrt

2 0

Czemu pieszy właźi pod samochód na przejściu dla pieszych ? bo ma takie prawo i żadnych obowiązków a czemu kierowcy potrącają pieszych na przejściach bo piesi nie mają żadnych obowiązków tylko takie prawo że włażą pod samochód bez ostrzeżenia że mieli taki zamiar kierowca dowiaduje się po fakcie a czemu to winny jest kierowca ? no bo pieszy jest chroniony przez nie uzbrojone drony a samochód jest traktowany jak broń . 14:06, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rtrt

3 0

Wystarczyło wprowadzić zapis że pieszy jest zobowiązany przed wejściem na przejście podnieść rękę do góry ( dla dociekliwych wszystko jedno którą ) i stojące dwie przekupy przy przejściu przestały by wykurzać kierowców 14:09, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%