Zamknij
REKLAMA

Kutnowscy policjanci odnaleźli 86-latka

11.03, 28.09.2022 KPP Kutno Aktualizacja: 13.02, 29.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Skuteczne działania poszukiwawcze kutnowskich policjantów uratowały życie zaginionemu 86-latkowi. Policjanci odnaleźli mężczyznę leżącego w zalanych wodą zaroślach. Senior trafił pod opiekę lekarzy i wszystko skończyło się szczęśliwie.

- 27 września około godziny 20-tej dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony przez kobietę o zaginięciu jej 86-letniego ojca. Z uwagi na wiek mężczyzny i panującą wieczorami niską temperaturą, policjanci nie tracąc ani chwili, rozpoczęli poszukiwania. Istniało realne zagrożenie życia i zdrowia seniora. Dodatkowo poszukiwania utrudniały intensywne opady deszczu. Funkcjonariusze uzyskali informację, że 86-latek często był widywany niedaleko swojego domu, gdzie w pobliskich zaroślach znajduje się zbiornik wodny - informuje kom. Edyta Machnik oficer prasowy KPP Kutno. - . Policjanci od razu poszli w to miejsce. W  świetle latarek znaleźli staw oraz łąkę zalaną wodą. W trakcie dokładnego przeczesywania terenu mundurowi zauważyli poruszające się zarośla i kształt przypominający ludzką rękę. Policjanci weszli na podmokły  teren, gdzie odnaleźli mężczyznę leżącego na zalanej łące. Mężczyzna był przytomny, ale nie było z nim logicznego kontaktu. Był zziębnięty i przemoczony. Policjanci zanieśli 86-latka do domu, który był oddalony około 50 metrów od tego miejsca. W domu czekając na karetkę pogotowia wspólnie z synem pomogli przebrać mężczyznę w suche ubranie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Przypominamy, że policja rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności i zbiera wszelkie informacje dotyczące osoby zaginionej. Ma to na celu jak najszybsze ustalenie miejsca, w którym może znajdować się osoba zaginiona. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania osoby zaginionej jest traktowany poważnie i sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest, aby każda informacja na temat osoby zaginionej trafiła do policjantów.

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ScusScus

1 0

Gdyby człowiek pochodził od małpy to można by go zaczipować i wiedzieć gdzie jest a tak jest jak jest 12:06, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%