Zamknij
REKLAMA

Policja ostrzega! Grasują włamywacze

13.08, 10.08.2022 KPP Kutno Aktualizacja: 13.10, 10.08.2022
Skomentuj theft-gb5142088a_1280
REKLAMA

Wakacje to czas wyjazdów, ale pamiętajmy także, że jest to okres sprzyjający sprawcom włamań i kradzieży. Nasz dom lub mieszkanie to zgromadzony dorobek wielu lat pracy, dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Apelujemy - zabezpiecz mieszkanie podczas wyjazdu!

Zanim wybierzemy się na wczasy warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby. Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy, czy wszystkie okna, szczególnie te balkonowe, są dokładnie domknięte. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic i garaży,. Jeśli nasz dom jest wyposażony w zabezpieczenia techniczne pamiętajmy, aby przed wyjazdem je uruchomić. Nawet w porze dziennej kiedy opuszczamy nasz dom zawsze powinniśmy aktywować systemy alarmowe.

Naszą czujność powinny wzbudzić także zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszej lub sąsiednich posesji. Sprawcy mogą dokonywać rozpoznania przestępczego, wypytując o to czy sąsiad jest w domu i kiedy wróci. Poznajmy sąsiadów, reagujmy na niepokojące sygnały wokół naszego mieszkania czy posesji, dzielmy się  z sąsiadami swoimi spostrzeżeniami. Nie bądźmy obojętni na to co dzieje się wokół nas.

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego REAGUJ I POWIADOM Policję dzwoniąc na numer 112. Telefony alarmowe są do Twojej dyspozycji.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

buhahabuhaha

1 0

"Jeżeli zauważysz coś niepokojącego REAGUJ I POWIADOM Policję dzwoniąc na numer 112 . . ." a my, jak znajdziemy chwilę czasu to być może przyjedziemy po kilku godzinach, sprawdzimy co i jak i po roku umorzymy śledztwo z powodu małej szkodliwości społecznej czynu . . . 07:12, 22.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%