Zamknij
REKLAMA

70-letni mężczyzna nie żyje. Pogorzelcy czekają na mieszkania

16:17, 22.06.2022 | Ola Rzadkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Dziś około godziny 8.00 w Grabowie w gminie Żychlin w powiecie kutnowskim doszło do pożaru budynku mieszkalnego komunalnego. 70-Letni mężczyzna nie żyje, 80-letnia kobieta trafiła do szpitala a 20 osób przebywa tymczasowo w świetlicy. Na miejscu czynności prowadził prokurator i rzeczoznawca. Trwa ustalanie przyczyn pożaru, prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia.

Jak mówi kapitan Mariusz Dudkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie w jednym z mieszkań doszło do pożaru, w wyniku czego ewakuowano 11 mieszkańców przy pomocy drabiny mechanicznej i przystawnej.

- Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody do całkowitego ugaszenia. Po przeszukaniu pomieszczenia i przewietrzeniu okazało się, że jedna osoba poniosła śmierć. Akcja trwała około trzech godzin - mówi kapitan Mariusz Dudkowski.

W komunalnej kamienicy mieszkały rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Marek i Zuzanna cieszą się, że nic nie stało się ich dzieciom. Marek próbował uratować 70-letniego sąsiada, wyważył drzwi, ogień buchnął mu w twarz. Jest chory nie był w stanie tam wejść.

- Pierwszy to zobaczyłem, ruszyłem z sąsiadem do akcji ratunkowej. Wyważyłem drzwi. Fala ognia uderzyła w twarz, byłem cały okopcony. Wiaderkami laliśmy, wszedłem jedynie za próg Robiłem co mogłem, nie mogłem wejść dalej. Jestem chory, mam chorą żonę, mamy córeczkę, wiadomo ważne jest życie rodziny. Straż przyjechała po 20 minutach. Sąsiad zmarł, bardzo go lubiliśmy. - opowiada Pan Marek. - Nie mamy gdzie mieszkać, na jednej sali mamy mieszkać i to przez jakiś okres? Mamy nadzieję, że gmina da jakiś lokal zastępczy. 

-To tragiczne wydarzenie - mówi Pani Zuzanna. - Każdy jest zawiedziony bo są małe dzieci i nie ma gdzie mieszkać.

Burmistrz gminy Żychlin zapewnia, że urząd pomoże pogorzelcom. Przygotowywane są lokale zastępcze.

- Doszło do podpalenia w mieszkaniu, trwają czynności operacyjne policji, ale wszystko na to wskazuje - mówi Grzegorz Ambroziak burmistrz gminy Żychlin. - Te rodziny, które nie miały możliwości schronienia u swoich krewnych będą pod naszymi skrzydłami, w takim miejscu które jest przejściowe. Szykujemy dla nich mieszkania. Budynek jest zniszczony w 30% tak oceniamy pobieżnie. Będzie wykonany generalny remont.

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Szanowna Pani redaktor powinna sprawdzic czy Pan Marek nic nie jarał przed udzieleniem kometarza bo mi wyglada na to że Pan Marek to poltora komandosa ani ksztyny prawdy nie napisane 07:48, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%