Zamknij
REKLAMA

Spotkanie dzielnicowego z seniorami

11:11, 19.05.2022 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Spotkanie dzielnicowego z seniorami na terenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żychlinie to była dobra okazja do przekazania kilku cennych porad związanych z bezpieczeństwem starszych osób. Dzielnicowy poruszył bardzo ważne kwestie, między innymi przypomniał o tym, jak uniknąć oszustw, czy kradzieży oraz jak ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest noszenie elementów odblaskowych. Zaangażowanie i bardzo dobra współpraca dzielnicowego z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną została doceniona przez dyrektora w postaci podziękowania pisemnego dla dzielnicowego.

Wczoraj, 18 maja asp.sztab. Grzegorz Wasilewski dzielnicowy Komisariatu Policji w Żychlinie spotkał się z seniorami na terenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Spotkanie to odbyło się w ramach akcji "Aktywny i świadomy senior".

- Poświęcone było bezpieczeństwu osób starszych. Dzielnicowy przekazał uczestnikom wiele cennych rad o tym, jak nie stać się ofiarą oszustów. Informował między innymi o sposobach postępowania w sytuacji, gdy skontaktuje się z nimi rzekomy „wnuczek”, czy „policjant”. Seniorzy dowiedzieli się również jak uniknąć kradzieży w miejscach publicznych, takich jak ulice, targowiska, środki komunikacji miejskiej. Nie zabrakło także przypomnienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym naciskiem na elementy odblaskowe. Policjant zachęcał, aby nosić odblaski także w terenie zabudowanym, gdzie co prawda nie są obowiązkowe, ale znacznie poprawiają widoczność i bezpieczeństwo użytkowników dróg - informuje podkom. Edyta Machnik oficer prasowy KPP Kutno. - Na zakończenie spotkania dzielnicowy chętnie odpowiadał na pytania starszych osób. Każdy z uczestników spotkania otrzymał również kamizelkę odblaskową.

 

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%