Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Kutna ostrzegają przed oszustami

19:29, 15.05.2022 | podkom. Edyta Machnik
Skomentuj coins-g9cd39847c_1920
REKLAMA

Policjanci z kutnowskiej komendy ostrzegają przed różnymi metodami wyłudzania pieniędzy. Bardzo popularną wśród oszustów ostatnio jest metoda przy wykorzystaniu kodu „BLIK”. W ostatnich dniach kolejne osoby powiadomiły funkcjonariuszy o przypadkach kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonych kodów płatności. Oszuści dzwoniąc podają się za przedstawicieli banków, bądź za pośrednictwem komunikatorów podszywają się pod naszych znajomych i uzyskują kod z dostępem do naszych płatności. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności w sprawach finansowych.

Na czym polega oszustwo metodą na BLIK?

Chcąc wyłudzić pieniądze oszuści za pomocą powszechnych komunikatorów podają się za naszych znajomych i pod pretekstem pilnych płatności proszą o wygenerowanie kodu blik. Najczęściej tłumaczą to chwilowym brakiem dostępu do środków zgromadzonych na swoim koncie. W ten sposób łatwowierność prowadzi do uszczuplenia naszych oszczędności. Kolejna metoda to telefon od przedstawiciela firmy pożyczkowej. „Konsultant” informuje, że na nasz wniosek został przyznana pożyczka i prosi o numer konta, a kiedy temu zaprzeczamy przekazuje, że skontaktuje się z naszym bankiem i za kilka minut zadzwoni do nas ich przedstawiciel. Kiedy tak się dzieje to słyszymy, że rozmawiamy z przedstawicielem departamentu bezpieczeństwa banku i nasze oszczędności należy przesłać za pośrednictwem kodu blik na tymczasowe konto. W taki sposób kolejna kwota nie wraca już na nasze konto.

- Przestrzegamy – jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK - zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności. Pamiętajmy o tym, aby NIGDY nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów - mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

(podkom. Edyta Machnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SucSuc

2 2

Zagłosowałem w wyborach na PiS bo OBIECAŁ DOBROBYT a dziś trza kopać bieda szyby - to OSZUŚCI ale kto poważy się ich ścigać dziś przed wyborami bo po wyborach to jak nic Garbalin będzie nimi zapchany 14:17, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Może w końcuMoże w końcu

2 0

niech policja weźmie się uczciwie do roboty i zacznie nas chronić i bronić przed wszelkiej maści oszustami, złodziejami i bandziorami a nie tylko ostrzegać zza biurka w cieplutkich pokojach 😡 09:44, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%