Zamknij
REKLAMA

W Kutnie zatrzymani za przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych

17:12, 04.01.2022 | Ewelina Szczepańska, strażgraniczna.pl
Skomentuj cigarettes-ge44977402_1920
REKLAMA

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o przemyt suszu tytoniowego bez polskiej akcyzy. Jeden z nich trafił do aresztu, wobec drugiego natomiast zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Zatrzymania podejrzanych mężczyzn są kontynuacją śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która trudniła się nabywaniem, przechowywaniem, przewożeniem, wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu papierosów i suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy.

Do tej pory, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, zarzuty przedstawiono siedmiu osobom (w tym sześciu podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej). Wobec trzech podejrzanych, decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. W toku śledztwa zgromadzono ponadto materiał procesowy, który jednoznacznie wskazywał na to, że grupa przestępcza regularnie organizowała transport nielegalnych wyrobów tytoniowych z krajów południowej Europy do Polski.

28 grudnia 2021 roku, zgodnie z wydanymi postanowieniami Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, zatrzymano dwóch podejrzanych mężczyzn (obywateli Polski w wieku 38 i 46 lat) na terenie Kutna. Zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych w postaci blisko 20 tys. kg suszu tytoniowego bez znaków akcyzy, narażając w ten sposób Skarb Państwa na uszczuplenie należności publicznoprawnych z tytułu podatku akcyzowego na kwotę blisko 10 mln złotych. Jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.  

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

( Ewelina Szczepańska, strażgraniczna.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

paltolichopaltolicho

1 0

Znak akcyzy - MÓWI CI TO CO człecze przedsiębiorczy? Po prostu godnie noś chomąto rządowe nie brykaj 13:30, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Acha Acha

0 0

Szafran jeszcze zyjesz 20:58, 28.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%