Zamknij
REKLAMA

Lód z plandeki spadł na jadący w przeciwnym kierunku samochód

12:11, 31.12.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Kierowca samochodu ciężarowego renault nie przygotował odpowiednio swojego auta do jazdy. Z plandeki podczas wymijania lód spadł na jadący w przeciwnym kierunku samochód marki Man. Uszkodzeniu uległa przednia szybę samochodu, a kierowca trafił do szpitala. Pamiętajcie, że obowiązkiem kierowcy jest dokładne przygotowanie auta do jazdy.

- 30 grudnia 2021 roku, około godziny 10.40 na drodze krajowej nr 91 doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało, nie było to typowa kolizja drogowa ponieważ nie doszło do zderzenia się ze sobą samochodów. Podczas wymijania się dwóch pojazdów z plandeki samochodu ciężarowego renault spadła bryła lodu, która uderzyła w przednią szybę samochodu marki Man rozbijając ją. Kawałki szyby zraniły kierowcę mana, który pojechał do szpitala. Kierowca ciężarówki z którego spadła bryła lodu odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzą czynności w kierunku ustalenia sprawcy kolizji - mówi podkom. Edyta Machnik, rzecznik KPP Kutno - Funkcjonariusze przypominają, że art. 66 Prawa o ruchu drogowym nakłada na kierowcę obowiązek utrzymania pojazdu w takim stanie, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu drogowego i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Tak więc kierowcy ciężarówek powinni dokładnie usunąć zalegający śnieg i lód z plandek i zabudowań przyczep i naczep – szczególnie po dłuższym postoju.

 

(KPP )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

AnżejAnżej

0 0

Za pieniądze zrobi wszystko. Okłamie, oszuka, wciśnie każde badziewie. Powininni go ukarać 3x surowiej niż zwykłych ludzi. 10:58, 01.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Noblesse obligeNoblesse oblige

0 0

Oczywiście synu !&$ 12:59, 01.01.2022


Femme Fatale PDFemme Fatale PD

0 0

Powinien zamarznąć w przeręblu w którym się świr wygrzewa. On ma taryfikator w oczach...!!! 12:29, 01.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JejciuśJejciuś

0 0

Jakie to trzeba mieć kiełbie we łbie, żeby siedzieć z jontem w przeręblu, o rany...... Toć to jeszcze
gorzej jak jeździć na randce z ukochaną na ręcznym. To jest, to jest...szok, a z resztą, niech to, to
wszystko diabli i tego Morawieckiego i Kim Jon Una i tego Awruka i tą Lempart. Idę sobie popłakać. 12:55, 01.01.2022


REKLAMA
0%