Zamknij
REKLAMA

Sójki: Szkolenie policyjnych psów służbowych

15:00, 30.12.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policyjne psy służbowe są nieocenioną i znakomitą pomocą w służbie. Ich szkolenia odbywają się systematycznie na terenie całego garnizonu łódzkiego. 30 grudnia 2021 roku w Sójkach w powiecie kutnowskim, odbyło się takie szkolenie. Luba i Negat, dwa psy patrolowo-tropiące służące w kutnowskiej komendzie wraz ze swoimi przewodnikami ćwiczyli posłuszeństwo, szybkość reagowania i obronę przewodnika. Szkolenie poprowadził starszy specjalista Włodzimierz Gossa z KWP w Łodzi.

- Przeprowadzone szkolenie miało na celu sprawdzenie umiejętności czworonogów pod kątem posłuszeństwa, szybkości reagowania i obrony przewodnika. Policjanci przygotowali dla swoich podopiecznych zadania, z którymi psy mogą spotkać się w codziennej służbie. Podczas szkolenia, które odbyło się 30 grudnia 2021 roku w pustostanach w miejscowości Sójki, psy służbowe musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną. W opuszczonych budynkach musiały odnaleźć i obezwładnić uzbrojonego agresywnego przestępcę. Luba i Negat bez najmniejszego trudu wykonały swoje zadanie, co może świadczyć o ich bardzo dobrym przygotowaniu do służby - mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Takie szkolenia odbywają się systematycznie, raz w tygodniu, po to aby czworonogi nie obawiały się zagrożenia i działały w każdej chwili kiedy zaistnieje taka potrzeba.

 

(KPP )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%