Od piątku do niedzieli w Kutnie Policja i Straż Pożarna w Kutnie nie próżnowały. Wypadki, kolizje i zdewastowanie przez kibiców dworca PKP po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa.
18 maja godz. 14.59 kierowca samochodu ciężarowego MAN lat 43, skręcając w lewo potrącił rowerzystkę kobietę w wieku 58 lat. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca trzeźwy.
19 maja o godz. 15.30 w Kutnie przy ul. Przemysłowej kierujący samochodem Skoda 57 letni mężczyzna potrącił 15-letniego chłopca, który wtargnął na jezdnie chcąc po skosie przebiec na drugą stronę ulicy. Małoletni trafił do szpitala w Łodzi z obrażeniami.
19 maja ok 21.30 Skoda Fabia zderzyła się z łosiem. Kierowca doznał lekkich obrażeń.
- Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia do którego doszło około 1.40 w nocy w rejonie dworca kolejowego w Kutnie. Pseudokibice jadący pociągiem zaciągnęli hamulec, powodując nieplanowane zatrzymanie się składu. Część z nich wysiadła i zaczęła rzucać kamieniami w kierunku zabezpieczających ten teren kilkudziesięciu funkcjonariuszy z KPP Kutno i OPP w Lodzi. Zaatakowani policjanci użyli broni gładkolufowej z gumowymi pociskami - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno. - Zatrzymano dwóch pseudokibiców w wieku 23 i 26 lat. Jeden z nich doznał obrażeń ręki najprawdopodobniej w wyniku wybuchu petardy. W pewnym momencie pseudokibice wycofali się do pociągu i odjechali. W celach identyfikacji uczestników zdarzenia przeglądany jest monitoring dworcowy i zapis kamer policyjnych.
Na redakcyjną pocztę eKutno.pl i do innych mediów jeden z Czytelników nadesłał pytania do Komendanta KPP Kutno.
- Czy na miejscu był komendant Komendy Powiatowej Policji w Kutnie nadkomisarz Szymański? Jeżeli nie to dlaczego go tam nie było i dlaczego do tej pory osobiście nie udzielił komentarza w tej sprawie, a jak zwykle to robić wysyła wszędzie rzecznika prasowego?! Czy wiedział, że taki przejazd pociągu specjalnego będzie i jak starał się go zabezpieczyć swoimi środkami o ile takie jeszcze ma? Czy policjanci kutnowskiej komendy także uczestniczyli w zabezpieczeniu, jeśli tak to w jakiej ilości? Kto poniesie odpowiedzialność za stan dworca? Jakie decyzje na przyszłość podejmie policja aby więcej nie dochodziło do tak drastycznych scen? My mieszkańcy Kutna prosimy o komentarz Pana komendanta kutnowskiej Policji, nie zaś rzecznika! - pisze Czytelnik.
Wkrótce odpowiedź nadkom. Krzysztofa Szymańskiego.
Telewizja Kutno o działaniach Policji
3 1
Nie znam tej marki Scoda... Może tu chodzi o poczciwą Skodę???
4 0
"Surówkę" od pani rzecznik wrzuciłam :) Już poprawione :)
8 3
Ale na Dniu Strażaka był bo tam nie trzeba było odpowiadać na pytania, czyż nie?
6 0
To jest farsa ,powinno sie tych bandytow wyciągać z tlumu i zatrzymywać a nie puszczać wolno,to nie problem po to jest AT ktore i tak nie ma nic do roboty
0 0
Kolego, AT to może i jest ale w muzeum. Od dawne nie istniej ta formacja .
8 4
Komendant do dymisji! Dworzec rozwalony, komendą się sypie i nie ma kto bezpieczeństwa chronić! Takie mamy efekty!
1 3
Takie głupoty wypisujesz ,że strach .
6 3
Tak to jest jak władza zmienia komendantów według zasady nie nadaje się bo przez nas nie mianowany. Wymienili na nowych bez względu na umiejętności i doświadczenie. W końcu zabrakło odpowiednich ludzi na te odpowiedzialne stanowiska. I mamy dramat w wielu jednostkach w Polsce. Takich komend jak Kutno jest wiele.
5 2
Może warto żeby wreszcie KOMENDANT GLOWNY POLICJI podjął właściwą decyzję i odwołał komendata z Kutna. Od czasów jego rządów same klęski. Brak policjantów to efekty widoczne na dworcu!!!
3 3
Przyjdzie nowy to cały czas na dworcu będzie siedział , daj spokój, obrażasz kolegów którzy ciężko pracowali .
1 1
Nie licz na pomoc , bo gdyby miał którykolwiek z nich pomóc to po tym co się dzieje i co jest nagłaśniane( nawet w NIE) to dawno by pomógł czy pomogli. Nie ma woli bo to swoi, czyż nie?
3 4
Taaak jakby był to osobiście sam dałby rade 1000 *%#)!&
4 2
Dzięki naszej policji to nie poszli w miasto
3 2
Brawo dla policji. Gdyby nie oni ta kibolska banda zdemolowałaby miasto. To bandyci a nie kibice.
2 1
Zapraszam dzielnicowego na Rejtana w ubraniu cywilnym . My to mu wszystko wytłumaczymy . Łukasz dawaj pogadamy. YYYYYYYY
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz