Zamknij
REKLAMA

Wsparcie łódzkich terytorialsów na granicy z Białorusią

11:15, 09.11.2021 | Biuro Prasowe 9ŁBOT
Skomentuj
REKLAMA

Żołnierze 9 ŁBOT wspierają działania Straży Granicznej na granicy białoruskiej w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz w ramach operacji „Silne Wsparcie”. Te zadania wykonują również żołnierze z innych brygad obrony terytorialnej.

9ŁBOT utrzymuje 24-godzinna gotowość, co oznacza, że w czasie nie krótszym niż 24 godziny nasi żołnierze mogą otrzymać sygnał do stawiennictwa w swoich jednostkach. Sytuacja jest dynamiczna, zatem jesteśmy przygotowani do zwiększenia zaangażowania na granicy.

Program szkolenia naszych żołnierzy obejmuje m. in. ochronę rejonów, obiektów, wsparcie innych służb, zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu żołnierze są przygotowani do wykonywania zadań w zakresie szeroko pojętych działaniach przeciwkryzysowych oraz wsparcia innych służb.

Niezmiennie żołnierze 9ŁBOT zaangażowani są w działania związane z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, czyli w ramach operacji „Trwała Odporność” na terenie województwa łódzkiego.

(Biuro Prasowe 9ŁBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

miragmirag

1 1

WOT- czyli Kaczorjugend może za jakiś czas będą mieli status WAFEN - PiS ale dziś to -podaj, wynieś przynieś 18:18, 09.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%