Zamknij
REKLAMA

POKiS zaprasza na reggae weekend

10:54, 13.07.2021 | POKiS
Skomentuj
REKLAMA

Koncert VAVAMUFFIN, DreadSquad + MC Liper i wiele innych. Już w następny weekend (17-18 lipca) zapraszamy na podwórko POKiS, gdzie zastaniecie klimat rodem z Jamajki. Na plenerowej scenie POKiS wystąpi znany i lubiany - warszawski zespół VAVAMUFFIN. Nie zabraknie również innych przedstawicieli polskiej sceny reggae. Usłyszymy zespoły tj. DreadSquad + MC Liper, Skarga czy Nowa Kultura. Oprócz koncertów zapraszamy m.in. na warsztaty dancehall z Aleksandrą Lemba. Udamy się również we wspólną podróż po Jamajce z Makenem oraz porozmawiamy o Płocku podczas spotkania autorskiego z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim.

Co jeszcze będzie się działo podczas reggae naPowietrzACZa Kultury?

MIEJSCE:

Podwórko POKiS (ul. Jakubowskiego 10)

Sobota (17.07.2021)

16:00 – „Moja Jamajka” – spotkanie z Mirosławem „Makenem” Dzięciołowskim (namiot)17:30 – koncert DreadSquad + MC Liper (scena)

18:40 – pokaz taneczny Ultra Bounce Crew (pod sceną)

18:50 – koncert VAVAMUFFIN (scena)

20:05 – „Cisza i Hałas”DJ Bass Reprodukktor Xiądz I (JVSS)

Niedziela (18.07.2021)

12:00 – warsztaty dancehall z Aleksandrą Lemba (namiot)12:00 – dancehall steps – zajęcia open13:00 – dancehall female – zajęcia na poziomie średnio zaawansowanym dla kobiet

12:00 – warsztaty dla dzieci „Bransoletki z charakterem” (namiot)

13:00 – Jam Session

15:15 – Zumba z Anią Fabiszewską

16:00 – spotkanie autorskie z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim (namiot)

17:10 – koncert Nowa Kultura (scena)

18:40 – koncert Skarga (scena)

Reggae naPowietrzACZ zaczniemy poodróżą po Jamajce! Naszym przewodnikiem będzie Mirosław „Maken” Dzięciołowski - fan muzyki, dziennikarz, DJ, promotor, od ponad 30 lat związany z reggae i world music. Znany jest głównie ze swojej audycji autorskiej „Strefa Dread”, imprez Joint Venture Sound System oraz pracy przy Ostróda Reggae Festival. Maken podzieli się z nami swoimi wspomnieniami z magicznej, karaibskiej wyspy w postaci zdjęć i opowieści.

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz tańca dancehall w wykonaniu formacji Ultra Bounce Crew. Dziewczyny zaprezentują gorące rytmy rodem z karaibskiej wyspy. Po występie - na plenerowej scenie POKiS - pojawią się pierwsi reprezentanci polskiej sceny reggae - DreadSquad & MC Liper. Na rozgrzewkę, zespół zaprezentuje swój różnorodny repertuar o mocnych basowych brzmieniach, aby przetrzeć szlaki dla głównych gwiazd tego wieczoru – warszawskiego składu VAVAMUFFIN. Zespół powstał w lutym 2003 roku na warszawskich Siekierkach. To połączenie zieleni otaczającej niedalekie Jeziorko Czerniakowskie i dymu z kominów E.C. Siekierki. Nazwa grupy to połączenie dwóch słów: jamajskiego "raggamuffin", które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu "Vava". Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą. I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu o czym przekonacie się pod sceną. Zwieńczeniem soboty będzie występ selektora muzyki, MC i scenicznego performera - DJ BASS REPRODUKKTOR Xiądz Maken I (JVSS).

W niedzielę wejdziemy tanecznym krokiem w rytmie dancehall’u. Bez względu na wiek, płeć czy umiejętności taneczne, zapraszamy Was do udziału w warsztatach dancehall z Aleksandrą Lemba – zawodową tancerką i pasjonatką ruchu. Swoje pierwsze dancehallowe kroki stawiała już w 2010 roku na imprezach warszawskiego soundu Dancehall Masak-Rah. Współpracowała z zespołem East West Rockers, Popcaanem, Mandella Linkz, Kacper HTA, Cleo, Dj 600V, stanowiąc oprawę taneczną koncertów oraz teledysków. Będzie dla Was to świetna okazja do zaczerpnięcia inspiracji kulturą karaibską i nauki tanecznych karaibskich kroków. Zajęcia będą podzielone na dwie grupy. O godz. 12:00 zapraszamy na – dancehall steps – zajęcia open dla każdego, a o godz. 13:00 na dancehall female – dla kobiet mających już doświadczenie z tym stylem tańca. Zapisy pod numerem telefonu: 24 366 43 38 lub pod adresem e-mail: promocja@pokis.pl

Tego dnia znajdzie się coś również dla najmłodszych. W namiocie kultury obędą się warsztaty dla dzieci pod nazwą „Bransoletki z charakterem”. Instruktor zajęć kreatywnych – Anna Drążewska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia I – pokaże waszym pociechom jak poprzez wspólną zabawę, można wykonać niepowtarzalne bransoletki z kolorowych koralików, które będą pasować do każdej stylizacji.

Chwilę później, poczujemy się jak w jamajskim klubie muzycznym podczas Jam Session. Będzie to okazja do wspólnego, spontanicznego muzykowania oraz poczucia tanecznego flow. Będzie to idealna rozgrzewka przed energetyzującymi zajęciami z Zumby, które poprowadzi Ania Fabiszewska – certyfikowany instruktor tańca, Zumby oraz właścicielka płockiego klubu fitness dla kobiet.

Następnie na wyciszenie emocji po tanecznych uniesieniach, zapraszamy nas spotkanie autorskie z Prezydentem Andrzejem Nowakowskim. Porozmawiamy o dziesięciu latach płocka opisanych z perspektywy osoby zaangażowanej w życie miasta, refleksje o wydarzeniach i ludziach, którzy wywarli wpływ na najnowszą historię naszego stołecznego, książęcego grodu. To wszystko znajdziecie w książce „Zgodnie z planem”, o której będziemy mieli szansę porozmawiać z jej autorem.

Po spotkaniu autorskim znów przeniesiemy się na scenę, aby zakończyć ten dzień tak samo jak go rozpoczniemy - tanecznym krokiem. Na początek, na plenerowej scenie POKiS wystąpi zespół Nowa Kultura. Historia grupy sięgająca 1995 roku, rozpoczęła się od wspólnych poszukiwań na gruncie reggae/rock. Artyści inspirują się zarówno klasycznym reggae jak i nowymi tendencjami w stylistyce Jamajki, co będziemy mieli okazję usłyszeć w Płocku. Następnie na podwórku POKiS usłyszymy płocki zespół Skarga – projekt powołany z serca przez kumpli, który zrodził się w styczniu 2019 roku. Muzycy tworzą inspirując się trendami stylistycznego ska, reggae oraz alternative.

Całości imprezy towarzyszyć będzie pyszne jedzenie oraz zime napoje, a także mnóstwo pozytywnej, jamajskiej energii. Jeśli pogoda spróbuje popsuć nasze plany – schronimy Was pod naszymi namiotami. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was specjalną wystawę fotograficzną. Mamy nadzieję, że podczas jej oglądania przywołacie jeszcze więcej miłych wspomnień z Reggaelandu.

Udział w naPowietrzACZu Kultury jest bezpłatny. Na terenie imprezy obowiązuje limit 250 osób.

Organizatorami wydarzenia są Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Miasto Płock. Współorganizatorem naszego wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerem naPowietrzACZa Kultury jest Rynex sp. z o.o. Partnerami medialnymi są Radio Eska Płock, Radio Płock FM, Tygodnik Płocki, Radiomixx.pl oraz Dziennik Płocki.

Zapraszamy Was na wspólny weekend w rytmie reggae przy Jakubowskiego 10.

 

(POKiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%