Zamknij
REKLAMA

Dzień otwarty w TAIR. Zobacz na czym polega zawód Automatyka i Robotyka

16:18, 10.06.2021 | Mateusz Słonecki/ŁSSE
Skomentuj
REKLAMA

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza wszystkich uczniów zastanawiających się jeszcze nad wyborem szkoły średniej, na dni otwarte w sobotę, 12 czerwca. Drzwi Technikum Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Milionowej 12 w Łodzi otworzą się dla gości o godzinie 12. Będzie można zobaczyć salę do pneumatyki, sale warsztatowe, poznać nauczycieli i wykładowców akademickich, porozmawiać z uczniami, a także dowiedzieć się na czym polega zawód automatyka i robotyka, który realizuje Szkoła Strefy jako jedyna taka szkoła w Polsce.

Wielu już uczniów zaufało Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi i związało swoją przyszłość ze szkołą, która gwarantuje wykształcenie w unikalnym zawodzie technika automatyki i robotyki. Do tej pory takiej oferty edukacyjnej w Polsce nie było. Zawód ten był osiągalny dopiero na studiach. Utworzenie 3 lata temu szkoły przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i jej inwestorów, firmy: Miele, Delia Cosmetics, Ceramika Tubądzin, otworzyło przed młodymi ludźmi nowe możliwości.

– Otworzenie się na bliską współpracę z inwestorami, poprzez włączenie ich do prowadzenia Szkoły i natychmiastowe reagowanie na jej potrzeby, daje także możliwość szerokiego angażowania uczniów, zapoznawania ich z najnowocześniejszymi technologiami w firmach. Mogą oni być spokojni o swoją przyszłość: ciekawą pracę lub – poprzez bliski kontakt i zaangażowanie w kształcenie samej Politechniki Łódzkiej - podjęcie studiów – mówi Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji – spółki prowadzącej szkołę.

Podczas Dnia Otwartego Technikum Automatyki i Robotyki zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z bazą do nauki teoretycznej i praktycznej, a także poznanie szkolnego robota, który uczy i pozwala się uczyć podstaw robotyki. Dowiedzą się jakie certyfikaty europejskie można zdać w czasie edukacji w szkole, a także jak wyglądają praktyki u Strefowych inwestorów, którzy współtworzą szkołę. Ponadto będzie to świetna okazja do poznania kadry pedagogicznej i zadania nurtujących pytań.

– Biznes nie znosi bylejakości. TAiR, które powstało razem z przedsiębiorcami i z nimi ściśle współpracuje, ma program nauczania odzwierciedlający treści wymagane w pracy w zautomatyzowanym środowisku linii produkcyjnych, robotów, manipulatorów, komputerów. Efektywność zapewnia tzw. system modułowy, czyli blok różnych zagadnień w ramach jednego tematu, np. pneumatyki i elektroniki. Niektóre z takich modułów trwają dwa lata, a zaliczenia poszczególnych części wymagane są do uzyskania pozytywnej oceny z całości materiału. W połączeniu z praktykami oraz stażami w firmach daje to solidny grunt do prawdziwie nowoczesnych kompetencji. Realizowane są także projekty współfinansowane ze środków UE, w ramach których uczniowie po zdaniu egzaminów mogą uzyskać uznawane na świecie certyfikaty – w tym roku np. Siemens Mechatronic Systems Certification. Liczne dodatkowe zajęcia wzbogacają cały program obowiązkowy. Są wśród nich np. kursy programowania z wykładowcami Politechniki Łódzkiej – wyjaśnia Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki.

Technikum w swoje progi zaprasza w sobotę 12 czerwca o godzinie 12 do budynku szkoły przy ul. Milionowej 12 w Łodzi. Aktualne informacje o szkole i wydarzeniu na stronie: https://fb.me/e/1cymG5kcb

(Mateusz Słonecki/ŁSSE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%