Zamknij
REKLAMA

Mazowsze i Perły Muzyki Sakralnej w Licheniu

08:25, 25.05.2021 | Justyna Zacharek Biuro Prasowe Sanktuarium
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższa niedzielę, 30 maja księża marianie zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.

Oprawę muzyczną głównej Mszy Świętej (godz. 12.00) w uroczystość Najświętszej Trójcy w bazylice licheńskiej zapewnią Soliści, Chór i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego. Podczas Eucharystii zabrzmi m.in. Msza koronacyjna C-dur (KV 317) Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Po uroczystej liturgii (około godz. 13.00) odbędzie koncert pt. „Perły Muzyki Sakralnej” podczas którego będzie można usłyszeć utwory z najnowszego albumu rozszerzającego dotychczasowy repertuar dzieł sakralnych „Mazowsza”. Wnętrze największej świątyni w Polsce wypełnią dźwięki nastrojowych, tajemniczych jak i podnoszących na duchu dzieł sakralnych.

PZLPiT "Mazowsze" został założony przez Tadeusza Sygietyńskiego i Mirę Zimińską-Sygietyńską, by uchronić od zapomnienia i popularyzować polską kulturę ludową. Zespół będący ambasadorem kultury polskiej na świecie w swoim programie posiada opracowania folkloru 42 regionów etnograficznych Polski oraz niemal 1000 piosenek ludowych. Przez ponad 70 lat swojego istnienia odwiedził 51 państw, dając ok. 9 tysięcy koncertów. Ostatni raz w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej artyści PZLPiT "Mazowsze" wystąpili w maju 2019 roku z okazji uroczystości 70. rocznicy obecności Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu Starym

Zapraszamy 30 maja do Lichenia, by rozsmakować się w wirtuozerskim wykonaniu arcydzieł muzyki kościelnej w interpretacji „Mazowsza”. Wstęp WOLNY.

W wydarzeniu będzie można także uczestniczyć online – transmisja będzie dostępna w mediach sanktuaryjnych (YouTube i Facebook) oraz na www.lichen.pl.

( Justyna Zacharek Biuro Prasowe Sanktuarium)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%