Zamknij
REKLAMA

Jak trwać przy Chrystusie?

07:50, 04.05.2021 | Biuro Prasowe Sanktuarium
Skomentuj
REKLAMA

Maryja przez znak swojego licheńskiego wizerunku ogarnia nas swoją miłością i pragnie, byśmy doświadczyli łaski odnowy naszego chrześcijańskiego życia – mówił w licheńskim sanktuarium ks. Janusz Kumala MIC podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny.

Zgromadzeni w licheńskiej bazylice w niedzielę 2 maja, Dzień Flagi Narodowej obchodzony w Polsce, modlili się o owoce modlitwy i zjednoczenia z Chrystusem w codziennym życiu. Mszy św. w bazylice licheńskiej przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium.

Witając wiernych, zachęcił do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Księża marianie spowiadają w bazylice podczas każdej Mszy św. – Misją każdego sanktuarium maryjnego jest spotkanie Chrystusa – mówił ks. Kumala. Przypomniał objawienia Matki Bożej Licheńskiej w 1850 r., Jej orędzie i owoce modlitwy podczas szerzącej się wtedy epidemii cholery. – Dziś również przybywamy po to, by zjednoczyć się z Chrystusem, prosić byśmy potrafili przynosić owoc w naszym codziennym życiu – podkreślił ksiądz kustosz. Owoc nie w znaczeniu zysku, ale plon ewangeliczny.

Najważniejsza jest świadomość tożsamości dzieci Bożych, wdzięczność za dar życia oraz nieustanna pamięć o Bożej obecności, zaznaczył ks. Kumala. Pytał, czy mam czas, by słuchać Jezusa, czytać Pismo Święte? – Pamiętajmy, że Chrystus zawsze na nas czeka, chce widzieć owoce naszej relacji z Bogiem, a Maryja uczy pięknego życia, uczy jak trwać przy Chrystusie – stwierdził ks. Janusz Kumala.

Już dziś zapraszamy na XXI Pielgrzymkę Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, która odbędzie się w dniach 7-8 maja. Główna Msza św. będzie sprawowana w sobotę o godz. 12.00.

W najbliższą niedzielę, 9 maja, przypada Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zapraszamy te osoby z rodzinami na Mszę św. o godz. 12.00.

 

(Biuro Prasowe Sanktuarium)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%