Zamknij
REKLAMA

Wiosną ruszy rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Tumie

17:13, 14.01.2021 | O.R
Skomentuj Od lewej Starosta Łęczycki Janusz Mielczarek, Dominik Płoza dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi
REKLAMA

Wiosną rozpocznie się rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Tumie w powiecie łęczyckim. W poprzednim roku Generalny Konserwator Zabytków w Warszawie wstrzymał prace, chcąc sprawdzić poprawność wykonania decyzji wojewódzkiego konserwatora zabytków. Jednak po kilku miesiącach z drobnymi poprawkami starostwo otrzymało zgodę na rozpoczęcie prac.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Łęczycy Dominik Płoza dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi odebrał od Janusza Mielczarka Starosty Łęczyckiego wszystkie dokumenty inwestycji, w tym zgody na rozpoczęcie prac nad rekonstrukcją średniowiecznego grodziska. Prace rozpoczną się jeszcze wiosną tego roku. Autorami projektu są Powiat Łęczycki i Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi.

W ramach inwestycji wykonane zostaną instalacje elektryczne, sanitarne, zostanie przygotowany szlak turystyczny wokół grodziska. Samo grodzisko zmieni się nie do poznania.

Całkowita wartość budowy perły turystycznej ziemi łęczyckiej to około 12 mln zł. Projekt został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej w kwocie 7,5 mln. złotych. Zakończenie prac przewiduje się na jesień tego roku. 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%