Zamknij
REKLAMA

Szkolenie Terytorialsów w czasie ferii

19:40, 11.01.2021 | Małgorzata Glińska Rzecznik Prasowy 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej
Skomentuj
REKLAMA

W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej trwa pierwsze w tym roku szkolenie podstawowe dla nowych ochotników, które odbywa się w terminie ferii zimowych.

„Szesnastka”, czyli szkolenie podstawowe dla kandydatów na Terytorialsów zostało dopasowane do terminu ferii zimowych. Projekt „Ferie z WOT” powstał z myślą o uczniach i studentach, tak aby mogli oni bez uszczerbku w nauce odbyć szkolenie, które jest przepustką do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Możliwość spędzenia ferii w mundurze wojskowym zapewnia sporą dawkę aktywności fizycznej i wiedzy z zakresu taktyki wojskowej, topografii, strzelectwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z takiej możliwości korzystają nie tylko uczniowie ale także nauczyciele i wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie mogą odbyć szkolenia w trybie ciągłym 16 – dniowym.

Kandydaci szkolą się w koszarach 91 batalionu lekkiej piechoty ze Zgierza. Na zakończenie „szesnastki” czeka ich tzw. „pętla taktyczna” – wyczerpujący, całodobowy egzamin prowadzony w formie marszu w warunkach poligonowych, podczas którego kandydaci muszą wykonać szereg zadań m. in. transportować rannego z pola walki i dostarczyć skrzynkę z amunicją czołgając się. Po zaliczeniu „pętli” ochotnicy będą mogli złożyć przysięgę wojskową i rozpocząć służbę w 9ŁBOT.

Działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią i nabór do formacji odbywają się równolegle i każdy, kto chciałby zasilić szeregi Terytorialsów, może zgłosić swoją kandydaturę poprzez platformę ePUAP, pocztę tradycyjną lub stronę www właściwej Wojskowej Komendy Uzupełnień (w Łodzi, Skierniewicach, Sieradzu lub Tomaszowie Mazowieckim).

 

(Małgorzata Glińska Rzecznik Prasowy 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA