Zamknij
REKLAMA

Kontenerowa Elektrownia Polowa dla szpitala tymczasowego

09:55, 20.11.2020 | Małgorzata Glińska Rzecznik Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej
Skomentuj
REKLAMA

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przetransportowali do powstającego w hali Expo szpitala tymczasowego Kontenerową Elektrownię Polową typu KEP 900. Ma ona zapewnić awaryjne zasilanie szpitala dla chorych na koronawirusa.

9ŁBOT posiada cztery tego typu urządzenia – jedno z nich może zasilać w energię elektryczną małe miasteczko, szpital, przychodnię. Urządzenie było już testowane i może pracować non stop.

Jedna Kontenerowa Elektrownia została bezpiecznie przewieziona przez żołnierzy i umieszczona przy hali Expo w Łodzi, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19. Obsługą KEP po jej uruchomieniu zajmą się wyszkoleni żołnierze łódzkiej brygady WOT.

Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny system sterowania. Samo się synchronizuje i podaje taką ilość prądu, jaka w danym momencie jest wymagana. Maksymalna moc elektrowni wynosi 900 KW.  Składa się ona z trzech zespołów spalinowo-elektrycznych i z konteneru technicznego. Kontenerowa Elektrownia może pracować całą dobę, przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

( Małgorzata Glińska Rzecznik Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA