Zamknij
REKLAMA

66-letnia kobieta nie żyje. Pożar kamienicy w Łęczycy

15:07, 01.09.2020 | O.R
Skomentuj fot. Marek Gołębiewski
REKLAMA

Jedna osoba zginęła dziś w pożarze w kamienicy przy ul. Poznańskiej w Łęczycy. Po godz. 12.00 strażacy znaleźli zwłoki 66-letniej kobiety. Dwie znajdują się w szpitalu. Pożar wybuchł około godz. 3.00, najpierw zajęło się poddasze budynku. W Urzędzie Miejskim zebrał się sztab kryzysowy aby pomóc pogorzelcom, którzy nie mogą wrócić do swoich mieszkań.

W godzinach porannych doszło do pożaru kamienicy przy ulicy Poznańskiej w Łęczycy, o zdarzeniu zostali poinformowani policja oraz straż pożarna. W działaniach wzięło udział 20 jednostek straży pożarnej z Łodzi oraz powiatu łęczyckiego.

Z kamienicy policjanci ewakuowali 31 osoby. Dwie znajdują się na obserwacji w szpitalu. Pomimo szybkiej reakcji policji i strażaków nie udało się wszystkich uratować, w godzinach południowych znaleziono zwłoki. Okazało się, że jest to 66-letnia kobieta.

W Urzędzie Miejskim w Łęczycy zebrał się sztab kryzysowy. Burmistrz Łęczycy Paweł Kulesza musi znaleźć tymczasowy dach nad głową dla pogorzelców. Budynek ma ponad 120 lat i ma drewniana konstrukcje, najprawdopodobniej w tej kamienicy nie da się już zamieszkać. Burmistrz szuka innego rozwiązania dla mieszkańców.

Jak informuje Urząd Miejski najważniejsze, że udało się zorganizować nocleg dla poszkodowanych. Priorytetem było ustalenie faktycznej ilości osób mieszkających w budynku. Po wstępnej analizie udało się ustalić, że 22 osoby pozostają bez noclegu. Dla tych osób przygotowany został budynek w gminie Daszyna.

Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy podaje:

1 września 2020 roku policjanci pojechali na ul. Poznańska w Łęczycy, gdzie  paliła się kamienica. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce kłęby dymu wydobywały się z poddasza budynku. Na klatce schodowej spotkali mężczyznę, który wyprowadzał już z górnej kondygnacji swoją rodzinę oraz sąsiadów. Niestety jak wynikało z jego relacji na poddaszu miała przebywać jeszcze jedna osoba. Pomimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury od płomieni natychmiast weszli wyżej. Kiedy próbowali dotrzeć do newralgicznego mieszkania kłęby gęstego dymu i żar ognia  powstrzymał ich determinację. Widząc ogrom rozprzestrzeniającego się pożaru podjęli ewakuację pozostałych, niezorientowanych zagrożeniem lokatorów.

Niezwłocznie pobiegli na pierwsze piętro i tam pukając do mieszkań budzili lokatorów. Mieszkańcy z pomocą policjantów opuścili płonącą kamienicę. Wśród nich była kobieta z trójka dzieci i trzy seniorki, w tym jednej poruszającej się o kulach. Po kilku minutach przyjechała straż pożarna i pomogła wyprowadzić już ostatnie osoby. Jak się okazało dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa i czujności jednego z mieszkańców 31 lokatorów opuściło budynek.

Niestety w pożarze zginęła 66 – letnia kobieta. Na miejscu pracowało kilka zastępów Straży Pożarnej. Akcja dogaszania budynku trwała kilkanaście godzin.

Wszystkie okoliczności tego pożaru zostaną wyjaśnione w trakcie postępowania prowadzonego przez łęczyckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Materiał filmowy w dzisiejszych Łódzkich Wiadomościach Dnia TVP 3 Łódź

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA