Zamknij
REKLAMA

Ponad 57 mln zł dla mikro i małych przedsiębiorców z Łódzkiego

16:14, 19.08.2020 | Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Skomentuj zdjęcia: Adam Staśkiewicz, Piotr Wajman
REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego kieruje kolejną formę wsparcia dla firm z regionu dotkniętych epidemią COVID 19. To wsparcie na tzw. kapitał obrotowy, czyli zobowiązania, wypłaty dla pracowników itp. Poinformowali o tym na dzisiejszej (środa, 19 sierpnia) konferencji prasowej Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, i Łukasz Stajuda, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

- Mamy kolejną propozycję wsparcia dla tych wszystkich przedsiębiorców z województwa łódzkiego, którzy ucierpieli w związku z COVID 19, i którzy mogą te straty, które ponieśli, udokumentować – mówił marszałek Grzegorz Schreiber. - Z funduszy unijnych przekazujemy ponad 57 mln zł na wsparcie działań dotyczących kapitału obrotowego dla mikro i małych przedsiębiorców.

Marszałek zdradził, że prace nad programem, który został zaprojektowany przez ministerstwo rozwoju, trwały od dawna. – Chcieliśmy jak najszybciej wziąć w nim udział. Okoliczności sprawiły, że w pierwszej kolejności przedstawiliśmy naszym przedsiębiorcom propozycję projektu związaną z przebranżowieniem na kwotę 90 mln zł – wyjaśniał Grzegorz Schreiber.

Nabór w konkursie na przebranżowienie został zakończony, trwa ocena wniosków. - W tym momencie możemy spokojnie pokazać kolejny produkt, czyli wsparcie kapitału obrotowego dla tych wszystkich, którzy zechcą po te środki sięgnąć – dodaje marszałek.

Nabór wniosków ruszy 3 września, ale już od dziś będzie można zapoznać się z warunkami konkursu. – Na stronie cop.lodzkie.pl zostaną opublikowane dokumenty dotyczące konkursu. Będzie możliwość zapoznania się z wnioskiem, który będzie do uzupełnienia i oświadczeniami, które trzeba będzie do niego dołączyć. Przedsiębiorcy dowiedzą się, w jaki sposób będzie wyliczana wysokość dotacji, kto może się ubiegać o tę dotacje i jakie są warunki szczególne dotyczące tego konkursu – informuje Łukasz Stajuda, dyrektor COP. - Przez dwa tygodnie przedsiębiorcy będą mogli zapoznawać się z tymi dokumentami, żeby przygotować się do drugiego etapu, który rozpocznie się 3 września o godz. 10. Wtedy przedsiębiorcy będą mogli zalogować się do generatora wniosków, wypełnić go i wysłać. Aplikacje będą przyjmowane przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy do wysokości 120 procent zaplanowanej alokacji – dodaje dyrektor COP.

Wysokość dotacji uzależniona będzie od szczegółowo rozpisanych w regulaminie konkursu algorytmów. Zależy m.in. od liczby zatrudnionych osób na umowę o pracę w przeliczeniu na pełne etaty w firmie i czasu, na jaki przedsiębiorca zadeklaruje utrzymanie działalności gospodarczej.

- Dla przykładu mogę podać, że osoba samozatrudniona może otrzymać nawet 23 tys. zł – mówił Łukasz Stajuda.

Wniosek o dofinansowanie będzie można składać wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie informatycznym IP. W ramach naboru przedsiębiorca może ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. W przypadku złożenia większej liczby projektów, ocenie podlegać będzie wyłącznie pierwszy projekt według kolejności złożenia. Pozostałe zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

 

(Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

tacjantacjan

1 1

Aktualne zadłużenie Skarbu Państwa wynosi ponad 1100 mld zł , no ale kto zabroni GENIUSZOM FINANSOWYM RODEM SPOD PRZYDROŻNYCH KAPLICZEK , w tym i Schreiberowi - bydgoskiemu spadochroniarzowi, zaśmiecać naszą gospodarkę makulaturą, oficjalnie nazywaną póki co, oficjalnym środkiem płatniczym Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Na nasze szczęście zostały tym mędrcom –co najwyżej JESZCZE 3 LATA ICH SAMOWOLKI i FINITO 12:56, 20.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AniaAnia

0 0

Maruda, moze ty pomozesz pracodawcom 20:25, 22.08.2020


REKLAMA