Zamknij
REKLAMA

Pomagamy Kindze z Szadku! Pomóż i TY!

16:07, 14.08.2020 | (.)
Skomentuj
REKLAMA

Kochani Czytelnicy eKutno.pl przeczytajcie wiadomość pani Ani, która prosi o wsparcie dla Kingi z Szadku w województwie łódzkim. Wesprzyjmy dziewczynkę w potrzebie, bo przecież po to jesteśmy!

Córka moich znajomych, 13- letnia Kinga Grześkowiak mieszkająca w Przatowie (gmina Szadek, woj.łódzkie) od urodzenia cierpi na artrogrypozę, bardzo ciężką, rzadką chorobę, zwaną wrodzoną sztywnością stawów... Choroba odbiera jej możliwość poruszania się, powoduje przykurcze, deformację sylwetki i, co najgorsze, ogromny ból... Nogi Kingi są sztywne, wyprostowane – nie zgina kolan. Stawy są powykrzywiane, co uniemożliwia chodzenie. Nie jest w stanie sama poradzić sobie prawie z żadną czynnością. Ma problemy z codzienną toaletą, ubraniem się czy wsiadaniem do samochodu. Kinga w swoim krótkim życiu przebyła już 13 poważnych operacji, między innymi stóp, kolan, bioder, kości udowych, piszczeli.. Kinga cierpi także na kamicę nerkową, częste zapalenia dróg moczowych, kilka razy jej organizm był tak zatruty, że doszło do sepsy... Jakby tego było mało – artrogrypoza pociąga za sobą kolejne choroby... Powoduje wykrzywienie sylwetki – Kinga ma zaawansowaną skoliozę i lordozę. Krzywy kręgosłup potęguje ból, uciska inne narządy, odbiera oddech... Sprawia, że Kinga znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie.

W lutym Kinga trafiła na konsultację do doktora Davida Feldmana z USA, który wraz z innym słynnym ortopedą – doktorem Paleyem – operuje dzieci z bardzo ciężkimi problemami ortopedycznymi. Po zbadaniu Kingi doktor Feldman uznał, że może przeprowadzić operację, dzięki której dziewczynka będzie samodzielnie chodzić i poradzi sobie bez niczyjej pomocy. Znikną przykurcze, Kinga zacznie zginać kolana, zacznie chodzić. Operacja i odpowiednie ustawienie nóżek doprowadzi też do tego, że przestanie krzywić się kręgosłup. Potrzebna jest spora kwota do uzbierania.

Cała zbiórka odbywa się na portalu SIEPOMAGA (https://www.siepomaga.pl/pomagamy-kindze).

Moi przyjaciele Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przatowie Tomek i Piotr by nagłośnić potrzebę Kingi, by więcej osób dowiedziało się o zbiórce 18-19.07 pokonali 378 km rowerami z Szadku (powiat zduńskowolski, woj. łódzkie) do Zakopanego (pod Wielką Krokiew) w 21 godzin, choć początkowo wyznaczyli sobie limit czasowy na tą akcję 24h.

Dzięki temu, że tamta akcja rowerowa zyskała rozgłos poprzez Facebook i lokalne media, postanowili podjąć się kolejnego wyzwania, którym jest przejechanie Polski w poprzek na rowerach w 48 godzin. Druhowie zaczynają z granicy niemieckiej (Tuplice) z metą przy granicy Białorusi (Sławatycze). To w sumie około 720 km rowerami. Przejeżdżać będą i robić dłuższy przystanek w Szadku (powiat zduńskowolski, woj.łódzkie), by spotkać się z osobami wspierającymi akcję rowerową, sąsiadami, przyjaciółmi.

Informacje odnośnie akcji rowerowej zamieszczane są na Facebooku, oraz osobnej skarbonce

https://www.siepomaga.pl/challenge24kinga

https://www.facebook.com/pomockinga/

https://www.facebook.com/events/1681651038652663/

Istnieje również grupa licytacyjna na Facebooku, gdzie każdy może wystawić dany przedmiot lub usługę, a kwota z licytacji po jej zakończeniu zasila zbiórkę na rzecz operacji dla Kingi. 

https://www.facebook.com/groups/312666213444455/

Prosimy o wsparcie. Wszelką chęć pomocy prosimy kierować pod numer telefonu - Piotr Bączyński - 665860773, bądź e-mail melon.anna@fejm.pl

((.))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA