Zamknij
REKLAMA

Koncert Johannesa Skudlika

16:59, 31.07.2020 | Justyna Zacharek Biuro Prasowe Sanktuarium
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.30 w bazylice licheńskiej odbędzie się kolejny koncert Festiwalu Basilica Sonans. Tym razem wykonawcą będzie Johannes Skudlik - dyrektor artystyczny wielu festiwali organowych, absolwent Monachijskiego Uniwersytetu Muzycznego, gdzie studiował muzykę liturgiczną i grę na organach. Od 1979 jest oficjalnym organistą w głównym kościele Mariae Himmelfahrt w Landsbergu nad Lech (Bawaria). Jest także założycielem i dyrygentem Oratoryjnego Chóru Landsbergu, kilku chórów kameralnych oraz orkiestry kameralnej Con-brio w Monachium.

Niedzielny koncert otworzy słynna Toccata i Fuga d-moll BWV 565 Johanna Sebastiana Bacha, a następnie Aria z 3. Suity orkiestrowej BWV 1068 tegoż samego kompozytora (w transkrypcji -Sigfrieda Karga-Ehlerta). Zebrani w bazylice oraz łączący się za pośrednictwem transmisji usłyszą Preludium, Fugę i Wariacje, op. 18 XIX-wiecznego kompozytora i organisty pochodzenia belgijskiego, Cesara Francka. Na największych organach w Polsce zostanie wykonane także Scherzo symphonique Pierra Cochereau, znanego improwizatora i kompozytora, który w latach 1955-84 był organistą katedry Notre-Dame w Paryżu. Kolejnym utworem, który zaprezentuje Johannes Skudlik będzie Wstęp do napisanej przez Richarda Wagnera w 1850 roku opery „Lohengrin” (w transkrypcji E. Lemare). Koncert zamknie Finał z 1.Symphonii organowej francuskiego kompozytora, Louisa Vierne, organisty tytularnego katedry Notre-Dame w Paryżu (1900-37).

Wszystkich koncertów odbywających się w ramach II Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej można także wysłuchać za pośrednictwem transmisji dostępnej na stronie internetowej: www.lichen.pl, stronie Sanktuarium na Facebooku oraz sanktuaryjnym kanale na YouTube. Wstęp na cotygodniowe koncerty odbywające się w wakacje w bazylice licheńskiej jest bezpłatny.

(Justyna Zacharek Biuro Prasowe Sanktuarium)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA