Zamknij

Łowickie: Młody mężczyzna zabił 16-latkę

15:35, 20.07.2020 | KPP Łowicz
Skomentuj
REKLAMA

Łowicki funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę mającego związek z tragiczną śmiercią 16-latki, krótko po zdarzeniu. Zarówno jego szybka reakcja, jak i ogromne doświadczenie pomogły w ujęciu 22-latka, któremu grozi dożywocie.

Nastolatka zginęła w sobotę, kiedy kosiła trawę przed domem w Dzierzgowie.Na oczach rodziny zabił ją 22-letni kolega, mieszkaniec sąsiedniej wsi. W trakcie rozmowy niespodziewanie wyciągnął nóż i wielokrotnie dźgnął dziewczynę.

Do zdarzenia doszło 18 lipca 2020 roku po godzinie 14-tej. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, będąc w czasie wolnym od służby jadąc drogą krajową nr 70a prywatnym samochodem, zauważył idącego drogą w przeciwnym kierunku młodego zakrwawionego mężczyznę. Niezwłocznie skontaktował się z dyżurnym, pytając czy w pobliżu nie doszło do jakiegoś zdarzenia.

Po uzyskaniu informacji, że w pobliskiej miejscowości chwilę wcześniej doszło prawdopodobnie do zabójstwa i sprawca zbiegł, policjant zawrócił. Zatrzymał się przy mężczyźnie i z zachowaniem wszystkich środków ostrożności nawiązał z nim rozmowę. Wezwał go do zatrzymania się,  ten jednak nie reagował. Następnie pod pretekstem udzielenia mu wsparcia, obezwładnił, zatrzymał go aż do momentu przybycia policjantów.

Podkomisarz Krzysztof Romanowski jest oficerem z 17-letnim stażem służby, obecnie pracuje na stanowisku dyżurnego. Jego ogromne doświadczenie i zdecydowana postawa doprowadziły do zatrzymania tuż po tragedii mężczyzny, mającego związek ze śmiercią 16-latki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

 

(KPP Łowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WiolaWiola

1 0

Współczucia dla rodziny nastolatki zbyt młoda na śmierć !tak bestjalską i *%#)!& 18:47, 21.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA