Zamknij

Kolejne Owoce Pamięci

12:38, 17.07.2020 | Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Skomentuj fot. Adam Staśkiewicz
REKLAMA

Dwa kolejne sady powstały w ramach akcji „Owoce Pamięci”. Projekt polega na sadzeniu tradycyjnych drzewek owocowych w całym województwie, nawiązując jednocześnie do Roku św. Jana Pawła II oraz obchodów setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. To największe do tej pory sady w regionie, które powstały w związku z tą inicjatywą.

Pierwszy z dwóch największych, jak dotąd sadów, liczący 44 drzewka, powstał w piątek, 17 lipca, na terenie Szkół Bernardyńskich w Łodzi przy ulicy Pankiewicza 15. Tu zasadzone zostało również symboliczne setne drzewko w ramach całego projektu. W akcji wzięli udział: wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk oraz członek zarządu województwa Andrzej Górczyński.

Dziś kolejny sad, liczący 50 drzewek owocowych, posadzono także w Nadleśnictwie Skierniewice Maków przy ulicy Zwierzyniec 2.

Projekt ,,Owoce Pamięci” realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych powstał także w celu podkreślenia przyrodniczego dziedzictwa sadów tradycyjnych. Dzięki temu możliwe będzie odtworzenie zanikających sadów tradycyjnych i drzew owocowych oraz upowszechnienie wiedzy o ich znaczeniu. Do tej pory w ramach projektu mini sady powstały w Nieborowie, Dzierzgowie, Zgierzu oraz Tumie.

( Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA