Zamknij
REKLAMA

Dzień dziękczynienia za sakrament bierzmowania w Sanktuarium w Licheniu

10:55, 01.06.2020 | Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
Skomentuj
REKLAMA

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego ok. 2,5 tysiąca wiernych prosiło o dary Ducha podczas południowej Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

W dzień Pięćdziesiątnicy Apostołowie zostali napełnieni Duchem Świętym i posłani do głoszenia Dobrej Nowiny aż po krańce ziemi. Tego dnia Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo, które wpisuje się w życie każdego chrześcijanina. Również w charyzmat Zgromadzenia Księży i Braci Marianów, głoszących Ewangelię od Ameryki przez Europę, Afrykę, po Indie. W licheńskim sanktuarium Dzień Zesłania Ducha Świętego stał się okazją do dziękczynienia za sakrament Ducha Świętego i przypomnienia sobie o misji, do której posłał wierzących Chrystus. – Niektórzy pytają: „Czy ludzie wierzący wrócą do kościoła, kiedy minie pandemia?” My jesteśmy Kościołem, a człowiek wierzący zawsze wraca do Eucharystii, do Boga za którym tęskni, z którym przebywa na co dzień. Nie byłoby nas tutaj, w świątyni, gdyby nie działanie Ducha Świętego – stwierdził ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, skłaniając wiernych do refleksji, jak potraktowali przyjęty sakrament bierzmowania? – Kościół nie ma limitów i właśnie w Dzień Zesłania Ducha Świętego mamy doświadczyć „odmrożenia” życia duchowego, byśmy wrócili do jeszcze większej gorliwości w naszym podążaniu za Chrystusem – mówił, witając uczestników Eucharystii.

Ksiądz Kumala wskazał też na różne lęki, które odczuwają ludzie w dobie pandemii, i nie tylko – przed chorobą czy utratą pracy – a najgorszym z nich jest obawa przed Chrystusem, przed otwarciem serca i przyjęcia Jego Ewangelii. – Pierwszym darem Chrystusa Zmartwychwstałego jest pokój. Później objawia uczniom misję, posyła ich. Również my mamy ruszyć się z miejsca. Przekazywać Ducha Świętego innym, żyjąc miłością i dzieląc się szczęściem przebywania z Chrystusem. Tego potrzebujemy w świecie pełnym bólu i samotności. Możemy to wszystko przezwyciężyć – dziś Jezus mówi: „weźmijcie Ducha Świętego” – przypomniał marianin. – Bądźmy jak apostołowie po zesłaniu Ducha Świętego, niech inni dziwią się, jak nasze życie się przemieniło.

Po Eucharystii zostały odśpiewane suplikacje o uproszenie deszczu i ustanie epidemii, zaś uczestnicy otrzymali kopię obrazu Matki Bożej Licheńskiej, a dla dzieci przygotowano okolicznościowy obrazek z okazji Dnia Dziecka. Ksiądz kustosz zaprosił na kolejne dni świętowania w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. 1 czerwca przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i Międzynarodowy Dzień Dziecka. – Zapraszamy rodziców z dziećmi do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar życia – zachęcał ksiądz kustosz. W najbliższą niedzielę natomiast będzie Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę św. Jana Pawła II do naszego sanktuarium, która miała miejsce w dniach 6-8 czerwca 1999 r. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy 21 lat temu uczestniczyli w spotkaniu z Ojcem Świętym. Uroczystość uświetni Sanktuaryjny Kwintet Dęty, który po Mszy zaprasza na koncert.

(Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA