Zamknij
REKLAMA

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady OT i podchorążowie WAT ponownie oddali krew

15:30, 20.05.2020 | sierż. pchor Marta Cygan Wojskowa Akademia Techniczna
Skomentuj
REKLAMA

W związku z katastrofalnym stanem rezerw krwi Narodowe Centrum Krwiodawstwa wystosowało apel do wszystkich honorowych dawców z prośbą o donację krwi i jej składników.

Na ten apel ponownie pozytywnie odpowiedziała 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej. Do łódzkich terytorialsów przyłączyli podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej, wspierający obecnie działania Brygady w ramach operacji „Odporna Wiosna”.

20 maja w akcji krwiodawczej w 9ŁBOT wzięło udział 17 żołnierzy, którzy oddali łącznie 7650 ml krwi. Jest to kolejna mobilizacja honorowych dawców krwi w tym miesiącu. 13 maja łódzcy terytorialsi oddali krew w 92 batalionie lekkiej piechoty w Kutnie.

Na tym pomoc żołnierzy się nie kończy. Kolejna akcja oddawania krwi została zaplanowana na 3 czerwca 2020 r.

 

(sierż. pchor Marta Cygan Wojskowa Akademia Techniczna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

tonitoni

2 0

WOT – a co to takiego? Do dziś nie wiemy, jaki te wojska mają charakter skoro NIE SĄ W STRUKTURACH DOWODZENIA WOJSKA tylko podlegają bezpośrednio pod ministra obrony narodowej. Jeszcze nie tak dawno prezydent Andrzej Duda mówił, że WOJSKO POWINNO BYĆ WSPÓLNE A NIE PRYWATNE . Wtedy były to słowa skierowane do ówczesnego ministra obrony Antoniego Macierewicza. Jednak minister Mariusz Błaszczak utrzymał tę konwencję podporządkowania WOT-u, dlatego do dziś jest to WOJSKO, KTÓRE MA CHARAKTER POLITYCZNY. 23:12, 07.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA