Zamknij
REKLAMA

Setne urodziny Jana Pawła II w licheńskim sanktuarium

18:34, 16.05.2020 | Justyna Zacharek Biuro Prasowe Sanktuarium
Skomentuj
REKLAMA

Najliczniejsza w dobie epidemii Msza Święta dziękczynna w Europie, koncert, rozważania, akcja honorowego oddawania krwi oraz inicjatywy w mediach społecznościowych – tak licheńskie Sanktuarium będzie obchodzić setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej włącza się w inicjatywę stworzenia „Bukietu urodzinowego dla Jana Pawła II”. Z wyjątkowym pomysłem wyszły Stowarzyszenie im. Jana Pawła II w Austrii oraz Wspólnota Modlitewna św. Jana Pawła II w Wiedniu, które zauważyły, że ze względu na niemożliwość organizowania imprez masowych, wiele wydarzeń związanych ze 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II w całej Europie zostało odwołanych. „Bukiet” złożony będzie w sumie z ponad 100 mszy świętych które zostaną odprawione w dniach 17 i 18 maja z okazji setnych urodzin Wielkiego Polaka.

W Licheniu msza dziękczynna za życie św. Jana Pawła II zostanie odprawiona w niedzielę, 17 maja o godzinie 12.00. Przy ołtarzu w czasie Eucharystii wystawiony będzie relikwiarz Świętego Papieża. Ta wyjątkowa Eucharystia sprawowana w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej będzie prawdopodobnie jednym z najliczniej gromadzących wiernych wydarzeń w całej Europie!

Od 17 maja bowiem w kościołach zaczną obowiązywać nowe wytyczne dotyczące dopuszczalnej liczby wiernych. Zgodnie z nowym przelicznikiem – 1 osoba na 10 m2 w nawie głównej licheńskiej bazyliki w liturgii będzie mogło uczestniczyć 700 osób (powierzchnia użytkowa bazyliki górnej wynosi 7009 m2). Z kolei w dolnej części świątyni, której powierzchnia wynosi 7319 m2, może przebywać łącznie 731 osób.

Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 zapraszamy na koncert „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. W wykonaniu Barbary Kaczor i Jacka Hyżnego, organistów bazyliki licheńskiej, usłyszymy pieśni związane z osobą Papieża Polaka, m. in. „Barkę”, „Oddany Maryi” oraz utwory maryjne, np. „Ave Maria” Gulio Cacciniego. Księża marianie zapraszają do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego (15.00) i różańcem (20.30), które będą przeplatane myślami Karola Wojtyły. Rano z kolei w kaplicy Całunu Turyńskiego w dolnej bazylice odbywać się będzie akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem: „Twoja krew może ocalić komuś życie”. Zapraszamy chętnych w godzinach 8.30-11.30.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej dziękuje za życie Jana Pawła II także poprzez włączenie się do akcji #ThankYouJohnPaul2. Zapytaliśmy pracowników oraz pielgrzymów za co są wdzięczni Świętemu Papieżowi. Te odpowiedzi i wspomnienia zebraliśmy w filmie zamieszczonym na Facebooku Sanktuarium: www.facebook.com/SanktuariumLichen/videos/238589654138021/. W niedzielę z kolei zapraszamy za kolejny film z cyklu „Spacer z przewodnikiem”. Tym razem zabierzemy Państwa w licheńskie miejsca związane z osobą Jana Pawła II i jego pobytem w Sanktuarium w 1999 r.

Msza Święta oraz koncert będą transmitowane na stronie www.lichen.pl, na kanale Sanktuarium na YouTube oraz na sanktuaryjnym Facebooku. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy.

 

(Justyna Zacharek Biuro Prasowe Sanktuarium)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA