Zamknij
REKLAMA

Licheń. Weekend majowy w licheńskim sanktuarium

22:21, 30.04.2020 | Biuro Prasowe Sanktuarium
Skomentuj
REKLAMA

W trakcie tegorocznego weekendu majowego Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej będzie otwarte dla pielgrzymów i turystów w ramach obowiązujących przepisów sanitarnych. Stosując przelicznik 1 osoba/15 m2, informujemy, iż w bazylice górnej, której powierzchnia wynosi 7009 m2, jednocześnie może przebywać 467 osób, a w dolnej o powierzchni 7319 m2 – 487 osób. Czynne są wszystkie parkingi. Źródełko otwarte jest w godzinach: 8.00 –20.00, a bramy Lasu Grąblińskiego: 7.00 –20.00.

Przybywając do Lichenia należy jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami. W związku ze stanem epidemii i wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, nadal zamknięte pozostają miejsca noclegowe w domach pielgrzyma.

Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego MIC mieszczące się w bazylice, apartamenty papieskie oraz salka powołaniowa są niedostępne dla zwiedzających. Ze względu na zakaz zgromadzeń zawieszone zostaje także oprowadzanie bezpłatne z przewodnikiem po terenie sanktuarium. W lokalach gastronomicznych można jedynie nabyć produkty i gorące napoje na wynos – niemożliwe jest spożywanie posiłków w restauracjach czy kawiarniach.

Biuro Obsługi Pielgrzyma udzielające informacji o funkcjonowaniu sanktuarium, począwszy od 1 maja będzie dostępne dla osób odwiedzających sanktuarium w godz. od 8.00 do 16.00 (niedziela-piątek) oraz od 8.00 do 19.00 w soboty.

Kancelaria dla Pielgrzymów w bazylice czynna będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 20.00, w niedziele natomiast od 8.00 do 19.00. Pracownicy Biura Obsługi Pielgrzyma oraz Kancelarii udzielają informacji w pomieszczeniach mieszczących się pod głównymi schodami prowadzącymi do bazyliki.

Kancelaria dla pielgrzymów przy kościele pw. św. Doroty będzie czynna dla wiernych we wtorki i piątki w godzinach 8.30-18.00, a w pozostałe dni tygodnia od 9.00 do 18.00.

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej podejmujemy wszelkie możliwe środki ostrożności, m. in. podejmując częstą dezynfekcję powierzchni, które mogą być dotykane przez pielgrzymów. Równocześnie przypominamy, że w czasie przebywania w kościołach i na terenie sanktuarium w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Z tego obowiązku zwolnieni są księża sprawujący obrzędy religijne oraz organiści. Przy przyjmowaniu Komunii św. twarz można odsłonić w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maseczki. Nadal prosimy, aby zachowywać właściwą odległość między sobą, czyli przynajmniej dwa metry. Dziękujemy za cierpliwość w respektowaniu zaleceń sanitarnych i prosimy o podporządkowanie się prośbom służb porządkowych na terenie Sanktuarium. – informuje ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.

(Biuro Prasowe Sanktuarium )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA