Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze na renowację zabytków

15:56, 03.02.2020 | Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
REKLAMA
Skomentuj

Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 4 miliony złotych na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa. Konkurs już się rozpoczął. Nabór wniosków potrwa do 6 marca. Z funduszy może skorzystać każdy, kto posiada zabytek wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Dofinansowanie może zostać przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach. Można się ubiegać nawet o 100 tys. złotych.

11 lutego o godz. 12.00 w sali Sejmiku Województwa Łódzkiego (siedziba Urzędu Marszałkowskiego WŁ, Łódź, al. Piłsudskiego 8 I piętro) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące konkursu. Poprowadzą je pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji, którzy przybliżą zasady udziału w konkursie, udzielą wskazówek pomocnych przy wypełnianiu wniosków. Będzie też okazja zapoznać się z zasadami finansowania i rozliczania planowanych przedsięwzięć. Druga część spotkania poświęcona będzie możliwościom ubiegania się o dofinansowanie na prace przy zabytkach ze środków pozostających w dyspozycji wojewódzkiego konserwatora zabytków, którą poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.

Dokumenty konkursowe oraz formularz zgłoszeniowy na spotkanie informacyjne dostępne są na stronie: www.lodzkie.pl (zakładka: Kultura/Ochrona zabytków/Dotacje). Informacje o spotkaniu informacyjnym oraz o samym konkursie udzielane są pod nr tel.: 42/ 291 98 27, 42/ 291 97 79.

W dotychczasowych 12 edycjach konkursu przyznano 484 dotacje na łączną kwotę ponad 25 milionów zł. Obiekty, które restaurowano z wykorzystaniem pieniędzy z budżetu województwa łódzkiego to, między innymi: Klasztor Mniszek Kamedułek w Złoczewie, Bazylika św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim, Parowozownia w Skierniewicach, Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Młyn w Ldzaniu-Talarze, Katedra Łódzka, Archikolegiata w Tumie.

 

 

 

(Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone